در حمله اسرائیل به کرانه باختری شش فلسطینی کشته و چندین تن زخمی شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
جوانان فلسطینی در اردوگاه آوارگان جنین در کرانه باختری لاستیک‌ها را آتش زدند، سه‌شنبه، ۱۲ آوریل ۲۰۲۲.
جوانان فلسطینی در اردوگاه آوارگان جنین در کرانه باختری لاستیک‌ها را آتش زدند، سه‌شنبه، ۱۲ آوریل ۲۰۲۲.   -  کپی رایت  AP Photo

مقامات تشکیلات خودگردان فلسطینی می‌گویند در جریان حمله روز سه‌شنبه ارتش اسرائیل به اردوگاه آوارگان در جنين، در کرانه باختری، دست‌کم شش نفر کشته و چندین تن دیگر زخمی شدند.

به گفته شاهدان، نیروهای اسرائیلی خانه‌ای را در اردوگاه محاصره کردند و سپس درگیری‌های خشونت‌آمیز میان آن‌ها با مردان مسلحی که در داخل خانه بودند درگرفت. این شاهدان همچنین گفتند که نیروهای اسرائیلی دو موشک به سمت این خانه شلیک کردند.

در همین رابطه ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد که نیروهای امنیتی اسرائیل در اردوگاه جنین در حال «عملیات» هستند.

در پی این عملیات، وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطینی از مرگ ۶ فلسطینی خبر داد که یک نفر از آن‌ها ۴۹ سال و پنج نفر دیگر بین ۲۲ تا ۲۹ سال سن داشتند. 

ارتش اسرائیل حدود یک ماه پیش (۶ بهمن) نیز حمله گسترده به اردوگاه آوارگان در جنين داشت که طی آن ۹ فلسطینی از جمله یک زن ۶۰ ساله کشته و چندین تن دیگر زخمی شدند.

دور جدید خشونت‌‌‌ها میان فلسطینی‌ها و اسرائیل از ماه مارس ۲۰۲۲ شروع شده است. فلسطینی‌ها در عرض چند روز حملاتی را علیه اسرائیل انجام دادند و از آن روز اسرائیل عملیات نظامی بی‌وقفه‌ای را در کرانه غربی در آغاز است. 

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

در عرض دو ماه ابتدای سال جاری میلادی ۶۰ فلسطینی و ۱۴ اسرائیلی در این درگیری‌ها کشته شده‌اند.