در حمله اسرائیل به کرانه باختری شش فلسطینی کشته و چندین تن زخمی شدند

جوانان فلسطینی در اردوگاه آوارگان جنین در کرانه باختری لاستیک‌ها را آتش زدند، سه‌شنبه، ۱۲ آوریل ۲۰۲۲.
جوانان فلسطینی در اردوگاه آوارگان جنین در کرانه باختری لاستیک‌ها را آتش زدند، سه‌شنبه، ۱۲ آوریل ۲۰۲۲. Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات تشکیلات خودگردان فلسطینی می‌گویند در جریان حمله روز سه‌شنبه ارتش اسرائیل به اردوگاه آوارگان در جنين، در کرانه باختری، دست‌کم شش نفر کشته و چندین تن دیگر زخمی شدند.

آگهی

مقامات تشکیلات خودگردان فلسطینی می‌گویند در جریان حمله روز سه‌شنبه ارتش اسرائیل به اردوگاه آوارگان در جنين، در کرانه باختری، دست‌کم شش نفر کشته و چندین تن دیگر زخمی شدند.

به گفته شاهدان، نیروهای اسرائیلی خانه‌ای را در اردوگاه محاصره کردند و سپس درگیری‌های خشونت‌آمیز میان آن‌ها با مردان مسلحی که در داخل خانه بودند درگرفت. این شاهدان همچنین گفتند که نیروهای اسرائیلی دو موشک به سمت این خانه شلیک کردند.

در همین رابطه ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد که نیروهای امنیتی اسرائیل در اردوگاه جنین در حال «عملیات» هستند.

در پی این عملیات، وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطینی از مرگ ۶ فلسطینی خبر داد که یک نفر از آن‌ها ۴۹ سال و پنج نفر دیگر بین ۲۲ تا ۲۹ سال سن داشتند. 

ارتش اسرائیل حدود یک ماه پیش (۶ بهمن) نیز حمله گسترده به اردوگاه آوارگان در جنين داشت که طی آن ۹ فلسطینی از جمله یک زن ۶۰ ساله کشته و چندین تن دیگر زخمی شدند.

دور جدید خشونت‌‌‌ها میان فلسطینی‌ها و اسرائیل از ماه مارس ۲۰۲۲ شروع شده است. فلسطینی‌ها در عرض چند روز حملاتی را علیه اسرائیل انجام دادند و از آن روز اسرائیل عملیات نظامی بی‌وقفه‌ای را در کرانه غربی در آغاز است. 

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

در عرض دو ماه ابتدای سال جاری میلادی ۶۰ فلسطینی و ۱۴ اسرائیلی در این درگیری‌ها کشته شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشورهای عربی، فرانسه و آمریکا سخنان وزیر اسرائیل درباره «انکار مردم فلسطین» را محکوم کردند

در حمله اسرائیل به کرانه باختری ۱۰ فلسطینی کشته و ده‌‌ها نفر زخمی شدند

مجلس نمایندگان آمریکا «از نهر تا بحر» را به عنوان شعار «یهودستیزانه» محکوم کرد