Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حمله ارتش اسرائیل به اردوگاه آوارگان فلسطینی چندین کشته برجای گذاشت

حمله روز ۴ فوریه به اردوگاه آوارگان فلسطینی
حمله روز ۴ فوریه به اردوگاه آوارگان فلسطینی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گزارش ارتش اسرائیل روز دوشنبه ۶ فوریه در یک درگیری مسلحانه در اردوگاه آوارگان فلسطینی واقع در کرانه باختری چندین «مرد مسلح فلسطینی» کشته شده‌اند.

آگهی

به گزارش ارتش اسرائیل روز دوشنبه ۶ فوریه در یک درگیری مسلحانه در اردوگاه آوارگان فلسطینی واقع در کرانه باختری چندین «مرد مسلح فلسطینی» کشته شده‌اند. این درگیری درنتیجه حمله ارتش اسرائیل به این اردوگاه در نزدیکی شهر اریحا با هدف بازداشت مظنونین حمله ۲۸ ژانویه حماس به یک رستوران در شهرک اسرائیلی نشین فيريد يريحو روی داد.    

وزیر بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطینی هنوز تعداد کشته‌شدگان را اعلام نکرده و تنها گفته است که سه نفر در این درگیری زخمی شده‌اند که حال یکی از آن‌ها وخیم است.

با روی کار آمدن دولت جدید بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل با وعده اتخاذ تدابیر سختگیرانه علیه فلسطینی‌ها، درگیری‌ میان دو طرف به‌شدت افزایش یافته است. 

نیروهای اسرائیلی دو روز پیش نیز به اردوگاه عقبات جبر درنزدیکی شهر فلسطینی اریحا با هدف یافتن مظنونین حمله کرده بودند. این منطقه بیابانی واقع در کرانه باختری کمتر شاهد چنین ناآرامی‌هایی بوده است. 

آمریکا و نهاد‌های بین‌المللی مانند سازمان ملل متحد با هراس از افزایش خشونت و تنش در این منطقه خواستار حفظ آرامش طرفین شده‌اند. 

به گزارش ارتش اسرائیل، دو فرد مسلح در روز ۲۸ ژانویه به رستورانی که ۳۰ نفر در آن حضور داشتند حمله کردند، اما به خاطر نقص در سلاحشان موفق به تیراندازی نشده و از آن مکان گریختند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فعالیت‌های سازمان ملل در بزرگترین اردوگاه پناهندگان فلسطینی در لبنان به حالت تعلیق در آمد

دست کم یک نفر در تیراندازی نیروهای اسرائيلی در نابلس کشته شد

انفجار در کویته یک کشته و ۱۱ زخمی برجای گذاشت