Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ایلان ماسک دوباره ثروتمند‌ترین فرد جهان شد

ایلان ماسک
ایلان ماسک Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برنارد آرنو، مدیرعامل برند لوکس فرانسوی «ال.ام.وی.اچ» دسامبر سال گذشته جایگاه ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا را به عنوان ثروتمندترین فرد جهان به دست آورد. آقای ماسک طی این دو ماه رتبه دوم ثروتمندترین فرد جهان را در اختیار داشت.

آگهی

بر اساس آمار بلومبرگ، ایلان ماسک دوباره عنوان ثروتمندترین فرد جهان را به دست آورد.

برنارد آرنو، مدیرعامل برند لوکس فرانسوی «ال.ام.وی.اچ» دسامبر سال گذشته جایگاه ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا را به عنوان ثروتمندترین فرد جهان به دست آورد. آقای ماسک طی این دو ماه رتبه دوم ثروتمندترین فرد جهان را در اختیار داشت.

با این حال، بلومبرگ گزارش داد که افزایش سهام تسلا، ماسک را به صدر شاخص میلیاردرها رسانده است.

طبق گزارش بلومبرگ، دارایی خالص آقای ماسک تا روز دوشنبه، پس از بسته شدن بازارها حدود ۱۸۷.۱ میلیارد دلار بوده است. به این ترتیب از ثروت ۱۸۵.۳ میلیارد دلاری آقای آرنو بالاتر رفته است.

سهام تسلا سال گذشته در بحبوحه خرید چالش‌برانگیز شبکه اجتماعی توئیتر توسط آقای ماسک و رکود گسترده بخش فناوری به شدت کاهش یافته بود. اما سهام این سازنده خودروهای الکترویکی از سال ۲۰۲۳ با رشد همراه بوده است.

ایلان ماسک ممکن است عنوان فعلی ثروتمندترین فرد جهان را داشته باشد، اما او رکورد بیشترین ثروتی که تا کنون توسط شخصی در تاریخ به دست آمده را هم از آن خود کرده است.

آقای ماسک اواخر سال گذشته اولین فردی بود که ۲۰۰ میلیارد دلار ثروت از دست داده است. خالص دارایی او از حدود ۳۴۰ میلیارد دلار در نوامبر ۲۰۲۱ به ۱۲۷ میلیارد دلار در دسامبر ۲۰۲۲ کاهش یافت.

** به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 
**

سومین فرد ثروتمند در این لیست، جف بزوس، رییس غول تجارت الکترونیک آمازون است. ثروت او ۱۱۷ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کدام شهرهای جهان «سریع‌ترین مکان‌های رشد میلیونرها» محسوب می‌شوند؟

آیا ایلان ماسک در تگزاس به دنبال ساخت یک «آرمان‌شهر» است؟

ایلان ماسک بزرگ‌ترین مالباخته تاریخ شد