Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ایلان ماسک: به محض اینکه یک احمق را برای ریاست توئیتر پیدا کنم خودم کنار خواهم رفت

ایلان ماسک
ایلان ماسک Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایلان ماسک می‌گوید به محض اینکه فردی را برای پذیرفتن جایگاه مدیرعاملی توئیتر پیدا کند، از سمت خود کناره‌گیری خواهد کرد.

آگهی

ایلان ماسک، میلیاردر جنجالی و مدیرعامل توئیتر می‌گوید به محض یافتن یک جانشین از مدیرعاملی این شرکت کناره‌گیری خواهد کرد اما همچنان برخی از بخش‌های کلیدی این رسانه اجتماعی را اداره خواهد کرد.

آقای ماسک در حساب توئیتری خود با اعلام این مطلب نوشت: «به محض این که فردی را پیدا کنم که به اندازه کافی احمق باشد تا این شغل را قبول کند، از مدیرعاملی استعفا خواهم کرد. پس از آن، تنها تیم‌های نرم افزار و سرور‌ها را اداره خواهم کرد.» 

تصاحب ۴۴ میلیارد دلاری ماسک از توئیتر در ماه اکتبر با هرج و مرج و جنجال همراه بوده است و برخی از سرمایه گذاران این سوال را مطرح می‌کنند که آیا او می‌تواند همزمان هم توئیتر و هم شرکت خودروسازی یعنی تسلا را که شخصا در تولید آن حضور دارد، اداره کند؟

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این سرمایه‌دار جنجالی که همواره علاقه دارد در تیتر اخبار حضور داشته باشد پیشتر هم به موضوع کناره‌گیری از مدیریت توئیتر اشاره کرده بود. او چند روز قبل یک نظرسنجی در اکانت توئیتری خود به راه‌انداخت و از کاربران پرسیده بود که آیا موافق کناره‌گیری او از مدیرعاملی توئیتر هستند یا خیر. 

در این نظرسنجی ۵۷ درصد از ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری که در آن شرکت کردند به پرسش ماسک جواب آری دادند و رای به کنار‌ه‌گیری این شخصیت نزدیک به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده از ریاست توئیتر دادند. ماسک پیشتر گفته بود که به نتایج این نظرسنجی پایبند خواهد بود. 

برخی از کارشناسان این احتمال را مطرح کرده بودند که ماسک پیشتر تصمیم خود برای کناره‌گیری از توئیتر را گرفته و با برگزاری این نظرسنجی و با علم به اینکه نتایج چه خواهد بود، خواسته نمایش تازه‌ای به راه بیندازد و هم خود را شخصیتی دموکرات نشان دهد و هم بار دیگر خبرساز شود. 

از زمان حضور ایلان ماسک در توئیتر این شرکت تقریبا یک روز آرام پشت سر نگذاشته و همواره تصمیمات این میلیاردر با جنجال‌های بسیاری همراه بوده است. پولی کردن دریافت تیک آبی برای کاربران و همچنین تعلیق اکانت چندین روزنامه‌نگار منتقد ایلان ماسک از آن جمله بوده است. 

وال‌استریت هفته‌هاست که خواستار کناره‌گیری ماسک از مدیریت توئیتر بوده و توجه بیش از حد او به این شرکت باعث شده سهامداران تسلا نسبت به چشم‌انداز این شرکت ابراز تردید کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایلان ماسک، حساب توییتری ترامپ را به او بازگرداند

ایلان ماسک از امروز «اخراج گستردۀ کارکنان توییتر» را آغاز می‌کند

مجلس نمایندگان آمریکا طرح اجبار مالک چینی به واگذاری تیک‌تاک را تصویب کرد