Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

زن اسپانیایی بازداشت‌شده در ایران آزاد شد؛ شهروند دیگر این کشور همچنان زندانی است

پرچم اسپانیا
پرچم اسپانیا Copyright کاموا
Copyright کاموا
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به اعلام خوزه مانوئل آلبارس، شهروند ۲۴ ساله اسپانیا به نام «آنا بانیرا» دیروز شنبه آزاد شده است

آگهی

وزیر امور خارجه اسپانیا روز یکشنبه ۲۶ فوریه از آزادی یک شهروند  این کشور که اواخر سال گذشته میلادی در ایران بازداشت شده بود، خبر داد. 

بنا به اعلام خوزه مانوئل آلبارس، شهروند ۲۴ ساله اسپانیا به نام «آنا بانیرا» دیروز شنبه آزاد شده است. آقای آلبارس در خصوص آزادی خانم بانیرا به خبرنگاران گفت: «او دیروز آزاد شد، اما ما نمی‌خواستیم قبل از بلند شدن هواپیمایش از ایران، خبر را علنی کنیم».

رئیس دستگاه دیپلماسی اسپانیا با بیان اینکه با خانم بانیرا صحبت کرده و حال وی خوب است افزود که این زن جوان از تهران و از طریق دبی و سپس ژنو در سکونتگاه خود واقع در گالیسیا به خانواده خود محلق می‌شود.

منابع دیپلماتیک اسپانیا ماه نوامبر گذشته بدون اشاره به جزئیات بیشتر از دستگیری یک تبعه این کشور خبر داده بودند.

شرایط و چگونگی دستگیری «آنا بانیرا» هرگز به طور رسمی تایید و اعلام نشد اما همزمان با آخرین موج اعتراضاتی بود که در ایران جریان داشت، اعتراضاتی که از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ (۱۶ سپتامبر۲۰۲۲) و در پی کشته شدن مهسا امینی رقم خورد.

سانتیاگو سانچز کوگدور، دیگر شهروند اسپانیا از ماه اکتبر در ایران در بازداشت به سر می‌برد. وی که یک هوادار فوتبال بود، برای حضور در جام جهانی با پای پیاده راهی قطر شد و اندکی پس از ورود به ایران دستگیر شد.

وزیر امور خارجه اسپانیا در پایان با بیان این که «امروز روز مبارکی است اما وقتی سانتیاگو نیز آزاد شود، شادی کامل خواهد شد»، افزود:« تا زمانی که سانتیاگو آزاد نشود، از اصرار و اقدام کوتاهی نخواهم کرد. بازداشت وی مبنایی ندارد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحولات ایران؛ قوه قضائیه شهروند ایرانی-آلمانی را به اعدام محکوم کرد

مروری بر تاریخ ۴۳ ساله اعدام‌های سیاسی در ایران؛ دستاویزی که شهروندان عادی را هم در برگرفت

شهروند بلژیکی زندانی در ایران «اعتصاب غذا کرد»