رواج «گردشگری زایمان» به آرژانتین در بین زنان روس با هدف اخذ تابعیت برای فرزندان

عکس تزئینی
عکس تزئینی   -  Copyright  canva
نگارش از یورونیوز فارسی

فلورنسیا کارینیانو مدیر اداره مهاجرت آرژانتین روز جمعه با اعلام این خبر گفت که تحقیقات قضایی در مورد «تجارت پرسود» دلالان با «وعده اخذ پاسپورت آرژانتینی» را در دستور کار قرار داده است.

مقامات امور مهاجرتی آرژانتین گزارش داده‌اند از زمان آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین، موجی از زنان باردار روس به قصد اخذ تابعیت آرژانتینی برای فرزندانشان، به بوئنوس آیرس سفر کرده‌اند.

فلورنسیا کارینیانو مدیر اداره مهاجرت آرژانتین روز جمعه با اعلام این خبر گفت که تحقیقات قضایی در مورد «تجارت پرسود» دلالان با «وعده اخذ پاسپورت آرژانتینی» را در دستور کار خود قرار داده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

خانم کارینیانو این سخنان را زمانی مطرح کرد که روز پنجشنبه ۳۳ زن باردار – که همگی در هفته‌های ۳۲ تا ۳۴ بارداری خود بسر می‌بردند - در یک پرواز وارد فرودگاه بوئنوس آیرس شدند. چند تن از این زنان در ابتدای امر با مشکل مجوز ورود مواجه بودند اما در نهایت همگی آن‌ها وارد کشور آرژانتین شدند.

هرچند «گردشگری زایمان» یا «زادگردی» مفهوم جدیدی نیست؛ اما محدودیت سفر اتباع روسیه به برخی کشورهای غربی بواسطه آغاز تهاجم نظامی مسکو به اوکراین سبب شده تا والدین روس، کشور آرژانتین را برای کسب امتیاز شهروندی دوم به فرزندان خود انتخاب کنند. اتباع روسیه برای سفر به آرژانتین نیاز به اخذ روادید ندارند.

حدود ۱۰ هزار و پانصد زن باردار روس در سال گذشته میلادی وارد آرژانتین شده‌اند. از این تعداد پنج هزار و ۸۰۰ نفر از سه ماه آخر بارداری خود بودند.
فلورنسیا کارینیانو
رئیس اداره مهاجرت آرژانتین

خانم کارینیانو این را هم افزود که حدود ۱۰ هزار و پانصد زن باردار روس در سال گذشته میلادی وارد این کشور در قاره آمریکای جنوبی شده‌اند. از این تعداد پنج هزار و ۸۰۰ نفر از سه ماه آخر بارداری خود بودند.

این مقام اداره مهاجرت آرژانتین اضافه کرد که از این تعداد، حدود هفت هزار زن پس از زایمان به کشور خود بازگشتند و سپس وکلای آرژانتینی ادامه روند اداری اخذ تابعیت آرژانتینی برای نوزاد و متعاقب آن والدین را انجام می‌دهند.

فلورنسیا کارینیانو خاطرنشان کرد که «نمی‌توانیم به آن‌ها اجازه دهیم که بی‌شرمانه به ما دروغ بگویند و بگویند که گردشگر هستند در حالی که چنین نیست.»

مطالب مرتبط