جنگ اوکراین؛ با مهاجرت اتباع روس به ارمنستان مسکن در ایروان گران شد

ایروان، پایتخت ارمنستان
ایروان، پایتخت ارمنستان Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صدها هزار نفر از اتباع روسیه از زمان آغاز تهاجم نظامی به اوکراین تصمیم به ترک کشورشان گرفته‌اند. ارمنستان یکی از مقصدهای اصلی این مهاجران روس است.

آگهی

بازار املاک و مستغلات ارمنستان از ابتدای سال جاری میلادی با ورود مهاجران از روسیه رونق یافته است.

صدها هزار نفر از اتباع روسیه از زمان آغاز تهاجم نظامی به اوکراین تصمیم به ترک کشورشان گرفته‌اند. ارمنستان یکی از مقصدهای اصلی این مهاجران روس است. در همین راستا هزینه اجاره مسکن در ایروان، پایتخت ارمنستان از ابتدای سال و به دنبال تهاجم نظامی روسیه به اوکراین بین ۳۰ تا ۴۰ درصد بالا رفته است. 

بسیاری از صاحبان املاک در ایروان که پیش از این قصد فروش دارایی غیرمنقول خود را داشتند اکنون به اجاره آنها روی آورده‌اند. با این حال یافتن مسکن برای اجاره در مرکز ایروان با وجود افزایش هزینه اجاره‌‌ها دشوار است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از دلایل اقبال اتباع روس به مهاجرت به ارمنستان می‌توان به رواج زبان روسی در این کشور و عدم نیاز شهروندان روسیه به دریافت ویزا برای سفر به ارمنستان اشاره کرد. 

مدیر یکی از آژانس‌های املاک در ایروان می‌گوید: «از ماه مارس به این سو مشتری‌ها زیادی از روسیه داشتیم. از اوکراین و بلاروس هم مشتری‌ها می‌آمدند اما موج اصلی از روسیه است.»

افزایش چشمگیر اجاره بها در ایروان باعث شد تا بسیاری از صاحبان املاک به دنبال فسخ قراردادهای اجاره قبلی باشند تا بتوانند دارایی خود را به قیمت بیشتر اجاره دهند. یکی از ساکنان ایروان می‌گوید که سه ماه پیش اجاره بهای ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز ایروان حدود ۶۰۰ یورو بود اما حالا هزینه اجاره همان آپارتمان به ۱۲۰۰ یورو در ماه رسیده است. 

این در حالی است که ارزش آپارتمان‌ها در ایروان نیز نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احتمال سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به ارمنستان طی روزهای آینده

بعد از کشته‌شدن ۱۵۵ سرباز، ایروان و باکو بر سر توقف درگیری‌ها توافق کردند

تسلیحات تازه دوربرد اوکراین آغازگر فصل تازه‌ای در جنگ با روسیه