احتمال سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به ارمنستان طی روزهای آینده

احتمال سفر نانسی پلوسی به ارمنستان
احتمال سفر نانسی پلوسی به ارمنستان Copyright Canva/AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتظار می‌رود که رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده در جریان سفر به ارمنستان با نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر این کشور دیدار کند.

آگهی

پایگاه اینترنتی «پولیتیکو» به نقل از دو منبع آگاه گزارش داد که نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در نظر دارد همزمان با دور جدید درگیری‌ها در منطقه قره‌باغ برای ابراز حمایت از ارمنستان به این کشور سفر کند. 

بنا به همین گزارش سفر نانسی پلوسی طی روزهای آخر هفته جاری و پس از سفر او به برلین، پایتخت آلمان انجام خواهد شد. انتظار می‌رود که رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده در جریان سفر به ارمنستان با نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر این کشور دیدار کند. 

جکی اسپیر، عضو دموکرات مجلی نمایندگان از ایالت کالیفرنیا قرار است نانسی پلوسی را در این سفر همراهی کند. او یکی از اعضای ارمنی-آمریکایی کنگره ایالات متحده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ماه اوت سال جاری نیز در سفری جنجالی به تایوان رفته بود. دفتر نانسی پلوسی اعلام کرده است که به دلیل «پروتکل‌های امنیتی» نمی‌تواند سفرهای بین‌المللی او را از پیش تائید یا تکذیب کند. 

در جریان دور جدید درگیری‌ها بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان تاکنون بیش از ۲۰۰ نفر از نیروهای دو طرف کشته شده‌اند. ایروان و باکو یکدیگر را مسئول این درگیری‌ها معرفی می‌کنند. 

جو بایدن، رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا اولین ساکن کاخ‌سفید است که کشتار ارمنی‌ها در سال ۱۹۱۵ به دست امپراتوری عثمانی را «نسل‌کشی» خوانده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ اوکراین؛ با مهاجرت اتباع روس به ارمنستان مسکن در ایروان گران شد

آژانس‌های فدرال آمریکا از نفوذ هکرهای وابسته به سپاه خبر دادند

سنتکام: ناو هواپیمابر آیزنهاور آمریکا یک «پهپاد ایرانی» را رهگیری کرد