احتمال سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به ارمنستان طی روزهای آینده

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
احتمال سفر نانسی پلوسی به ارمنستان
احتمال سفر نانسی پلوسی به ارمنستان   -  کپی رایت  Canva/AP

پایگاه اینترنتی «پولیتیکو» به نقل از دو منبع آگاه گزارش داد که نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در نظر دارد همزمان با دور جدید درگیری‌ها در منطقه قره‌باغ برای ابراز حمایت از ارمنستان به این کشور سفر کند. 

بنا به همین گزارش سفر نانسی پلوسی طی روزهای آخر هفته جاری و پس از سفر او به برلین، پایتخت آلمان انجام خواهد شد. انتظار می‌رود که رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده در جریان سفر به ارمنستان با نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر این کشور دیدار کند. 

جکی اسپیر، عضو دموکرات مجلی نمایندگان از ایالت کالیفرنیا قرار است نانسی پلوسی را در این سفر همراهی کند. او یکی از اعضای ارمنی-آمریکایی کنگره ایالات متحده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ماه اوت سال جاری نیز در سفری جنجالی به تایوان رفته بود. دفتر نانسی پلوسی اعلام کرده است که به دلیل «پروتکل‌های امنیتی» نمی‌تواند سفرهای بین‌المللی او را از پیش تائید یا تکذیب کند. 

در جریان دور جدید درگیری‌ها بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان تاکنون بیش از ۲۰۰ نفر از نیروهای دو طرف کشته شده‌اند. ایروان و باکو یکدیگر را مسئول این درگیری‌ها معرفی می‌کنند. 

جو بایدن، رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا اولین ساکن کاخ‌سفید است که کشتار ارمنی‌ها در سال ۱۹۱۵ به دست امپراتوری عثمانی را «نسل‌کشی» خوانده است.