Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ضیافت شام شولتس و ماکرون با زلنسکی؛ نخست وزیر ایتالیا: این کارها به زیان اوکراین است

نشست رهبران اتحادیه اروپا در بروکسل
نشست رهبران اتحادیه اروپا در بروکسل Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جورجا ملونی، نخست وزیر ایتالیا بار دیگر از شام مشترک رهبران فرانسه و آلمان با رئيس جمهوری اوکراین انتقاد و تاکید کرد که این اقدامات باعث می‌شود در میان کشورهای اروپایی بر سر حمایت از کی‌یف اختلاف نظر پیش آید.

آگهی

جورجا ملونی، نخست وزیر ایتالیا بار دیگر از اقدام دولت فرانسه برای دعوت از ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین به پاریس انتقاد کرد و آن‌را اقدامی مضر دانست. 

ملونی در یک نشست خبری در بروکسل در گفتگو با خبرنگاران گفت: «اگر از من برای دیدار با زلنسکی در کاخ الیزه دعوت شده بودم، به آنها توصیه می‌کردم که این دیدار را برگزار نکنند. وقتی صحبت از اوکراین می‌شود آنچه بیش از همه چیز اهمیت دارد نشان دادن پیام وحدت در اتحادیه اروپا است. »

نخست وزیر ایتالیا روز پنجشنبه هم دعوت ماکرون از رئيس جمهوری اوکراین برای دیدار در پاریس پیش از نشست سران اتحادیه اروپا را مورد انتقاد قرار داده بود. 

ملونی همچنین با انتقاد از کسانی که تصور می‌کردند ایتالیا به دنبال ضربه زدن به منافع اتحادیه اروپا است، گفت: «ایتالیا به دنبال این است که منافع خود را از طریق اتحادیه اروپا دنبال کند تا اینکه به دنبال تشویق و ستایش رهبران اروپایی باشد.» 

او همچنین دعوت ماکرون از زلنسکی را یک اشتباه سیاسی خواند و تاکید کرد که پاریس با این اقدام اهمیت اتحادیه اروپا را در نظر نگرفته است. 

او در ادامه صحبت‌هایش تاکید کرد که این اقدام باعث می‌شود که به نهضت حمایت از کی‌یف در اروپا ضربه وارد شود و خللی در میان طرفداران اوکراین در اتحادیه اروپا پدید آید. 

او همچنین با کنایه در خصوص شام پنجشنبه شولتس و ماکرون با زلنسکی در پاریس گفت: «در پاریس دو رئيس دولت اروپایی حضور داشتند و ۲۵ نفر دیگر غایب بودند.» 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

زلنسکی تلاش می‌کند در تور اروپایی خود، تسلیحات و به ویژه تانک‌های اروپایی بیشتری برای مقابله با روسیه در جنگ دریافت کند اما دولت دست راستی ایتالیا بر این باور است که این روند می تواند در نهایت با ایجاد اختلاف نظر میان کشورهای اروپایی بر سر حمایت از اوکراین، در نهایت به ضرر کی‌یف بیانجامد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه خطاب به ماکرون: وقتی از تغییر حکومت صحبت می‌کنی ناپلئون را فراموش نکن

سفر زلنسکی به لندن و پاریس؛ خلبانان اوکراینی با جنگنده‌های ناتو آموزش می‌ببینند

انهدام پیشرفته‌ترین جنگنده روسیه برای اولین بار در تاریخ همزمان با پیشروی مسکو در خاک اوکراین