Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

روسیه خطاب به ماکرون: وقتی از تغییر حکومت صحبت می‌کنی ناپلئون را فراموش نکن

تصویری از ناپلئون بناپارت که توسط ژاک-لویی داوید، نقاش مشهور فرانسوی نقاشی شده
تصویری از ناپلئون بناپارت که توسط ژاک-لویی داوید، نقاش مشهور فرانسوی نقاشی شده Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روسیه روز یکشنبه ۱۹ فوریه امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه را به‌خاطر اظهاراتی مبنی بر اینکه می‌خواهد شکست روسیه را ببیند سرزنش کرد و گفت که مسکو هنوز سرنوشت ناپلئون بناپارت را به یاد دارد.

آگهی

روسیه روز یکشنبه ۱۹ فوریه امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه را به‌خاطر اظهاراتی مبنی بر اینکه می‌خواهد شکست روسیه را ببیند سرزنش کرد و گفت که مسکو هنوز سرنوشت ناپلئون بناپارت را به یاد دارد. مسکو رئیس جمهوری فرانسه را به دیپلماسی دوگانه با کرملین متهم کرد.

ماکرون به روزنامه لوژورنال دو دیمانش گفت که فرانسه می‌خواهد روسیه در اوکراین شکست بخورد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت که فرانسه «با ماکرون آغاز نشد و بقایای ناپلئون که در سطح دولتی مورد احترام است در مرکز پاریس قرار دارد.» 

او افزود: «به‌طور کلی، [سخنان] ماکرون بی‌ارزش است.» وی تاکید کرد که اظهارات ماکرون نشان می‌دهد که غرب درگیر موضوع تغییر رژیم در روسیه شده است در حالی که ماکرون بارها به دنبال دیدار با سران روسیه بوده است.

آقای ماکرون با انتقاد برخی از متحدان ناتو به‌دلیل ارائه پیام‌های متناقض درباره سیاست خود در جنگ بین اوکراین و روسیه مواجه شده است و برخی پاریس را حلقه ضعیفی در ائتلاف غربی می‌دانند.

آقای ماکرون روز جمعه از متحدان غربی خواست تا حمایت نظامی از اوکراین را افزایش دهند اما همزمان تاکید کرد که به تغییر رژیم اعتقادی ندارد و در مقطعی باید مذاکراتی انجام شود.

وی گفت: «شفاف بگویم، حتی یک ثانیه هم به تغییر رژیم اعتقاد ندارم و وقتی می‌شنوم افراد زیادی خواستار تغییر رژیم هستند از آن‌ها می‌پرسم برای چه تغییری؟ چه کسی نفر بعدی است؟ رهبر شما کیست؟»

او در توضیح این اظهارات گفت که معتقد نیست که پس از گذشت سال‌ها و با سخت تر شدن موقعیت و درگیری مسکو، راه حلی دموکراتیک از درون جامعه مدنی در روسیه پدیدار شود. وی افزود که هیچ جایگزینی برای پوتین نمی‌بیند و باید به میز مذاکره برگردد.

وی تصریح کرد که همه گزینه‌ها غیر از ولادیمیر پوتین در سیستم کنونی برای او بدتر به نظر می‌رسند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ضیافت شام شولتس و ماکرون با زلنسکی؛ نخست وزیر ایتالیا: این کارها به زیان اوکراین است

نشان افتخار فرانسه بر سینه پوتین و زلنسکی؛ آیا ماکرون «لژیون دونور» رئیس جمهوری روسیه را پس می‌گیرد؟

پوتین در واکنش به اتهامات ماکرون: او درک درستی از مناقشه قره‌باغ ندارد