پلیس پاکستان ۲۳ نفر «از جمله چند مقام امنیتی» را در ارتباط با انفجار پیشاور دستگیر کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
محل انفجار
محل انفجار   -  Copyright  AP Photo

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام امنیتی پاکستان گزارش داد که پلیس این کشور ۲۳ نفر را که مظنون به مشارکت در انفجار مسجدی در پیشاور بودند دستگیر کرده است. این انفجار که روز دوشنبه روی داد ۱۰۱ کشته برجای گذاشت.

این مقام که نخواست نامش فاش شود گفت احتمال دارد افرادی از میان نیروهای امنیتی در این حمله نقش داشته باشند. وی افزود: «چند نفر از افراد پلیس را بازداشت کرده‌ایم تا بفهمیم چطور مواد منفجره وارد محدوده شده است.» او همچنین احتمال داد که عامل حمله «از خارج از پاکستان» هدایت شده باشد.

انفجار در ستاد فرماندهی پلیس پیشاور روی داده، جایی که تحت تدابیر شدید امنیتی است و رفت و آمد به محل شدیدا کنترل می‌شود. به همین جهت گمان می‌رود برخی از نیروهای امنیتی در این انفجار دست داشته باشند.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

پیشاور در ۵۰ کیلومتری مرز افغانستان قرار دارد و بارها هدف حملات مختلف بوده که مسئولیت آنها را یا طالبان پاکستان یا داعش خراسان برعهده گرفته‌اند، با این وجود حملاتی بزرگ با این شدت کمتر در پیشاور روی داده است.

فرمانده پلیس پیشاور روز سه‌شنبه گفته بود که عامل حمله ۱۰ تا ۱۲ کیلوگرم مواد منفجره با خود داشته است. وی احتمال داده بود که طالبان پاکستان این حمله را سازماندهی کرده باشند.