Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

«پزشکان پروازی»؛ راهکاری «عجیب» برای مقابله با بحران کمبود پزشک در فرانسه

پزشکان پروازی که برای جبران کمبود پزشک یک بار در هفته از دیژون عازم نُور می‌شوند
پزشکان پروازی که برای جبران کمبود پزشک یک بار در هفته از دیژون عازم نُور می‌شوند Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این پل هوایی که برخی رسانه‌های محلی از آن به عنوان «ایده‌ای عجیب اما به درد بخور برای رفع نیازهای موجود» یاد کرده‌اند مدتی است که برای مقابله با کمبود پزشک در یکی از مناطق مرکزی فرانسه برقرار شده است.

آگهی

کمبود پزشک در برخی مناطق مرکزی فرانسه سبب شده تا مسئولان برای حل این معضل به فکر راه‌اندازی یک خط هوایی ویژه به منظور انتقال «پزشکان پروازی» از دیگر نقاط کشور بیافتند.

این پل هوایی که برخی رسانه‌های محلی از آن به عنوان «ایده‌ای عجیب اما به درد بخور برای رفع نیازهای موجود» یاد کرده‌اند مدتی است که هر پنجشنبه بین شهر «دیژون» و منطقه‌ای در دپارتمان «نی‌یور» برقرار شده است.

به نوشته رسانه‌های محلی، «نی‌یور» از جمله مناطق موسوم به «بیابان پزشکی» در فرانسه است که از کمبود شدید پزشک رنج می‌برد.

مسئولان شهری و مقام‌های دولتی دست اندرکار در بخش بهداشت و سلامت فرانسه به رغم انتقاد‌ها نسبت به تبعات مخرب زیست محیطیِ این پروژه، در نهایت تصمیم به راه‌اندازی آن گرفتند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

فرانس‌پرس در گزارشی که به این موضوع اختصاص یافته آورده است که صبح روز پنجشنبه هشت «دکتر پروازی» در قالب این پروژه هفتگی وارد «نُوِر»، مرکز دپارتمان «نی‌یور» با دویست هزار نفر جمعیت شدند.

این دسته از پزشکان پروازی بلافاصله پس از ورود خود را به بیمارستان شهر رساندند تا پس از ارائه خدمات پزشکی شامگاه پنجشنبه به شهر دیژون بازگردند.

هدف از برقراری این «پل هوایی» ارائه خدمات پزشکی هفتگی به ساکنان «نُوِر» و دیگر مناطق دپارتمان «نی‌یور»است که به شدت از کمبود پزشک رنج ‌‌می‌برند.

پل هوایی یاد شده سبب می‌شود تا پزشکان یک بار در هفته مسیر ۳۵ دقیقه‌ای بین «نُوِر» و مرکز منطقه‌ای دیژون را با هواپیما طی کنند در حالی که برای پیمودن این مسیر با خودرو یا قطار به ترتیب به ۳ و ۲ و نیم ساعت زمان نیاز است.

یک مسئول مرکز بیمارستانی «نُوِر» می‌گوید این موسسه درمانی دست کم با کمبود ۵۰ پزشک و ۳۵ پرستار روبرو است.

به گفته وی در طرح یاد شده قرار است کمبود نیاز‌های تخصصی این بیمارستان در زمینه بیماری‌های ریه، انکولوژی یا سایر بیماری‌های تخصصی زنان نیز تا حدی برآورده شود.

هواپیمای کوچک تک موتوره‌ای که روز پنجشنبه از دیژون به سوی «نُور» پرواز کرد دو پزشک عمومی عضو سازمان غیردولتی «پزشکان بدون مرز» را نیز با خود حمل می‌کرد.

یکی از این دو پزشک عمومی به خبرگزاری فرانسه گفت که قرار است ساختاری در دپارتمان «نی‌یر» طراحی و راه‌اندازی شود که پیش‌تر در این منطقه وجود نداشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پزشک آلمانی به دلیل تجویز ماسک نزدن به زندان محکوم شد

تداوم اثرات برکسیت؛ کمبود پزشک متخصص در بریتانیا جدی است

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد