Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

انتقاد قدیروف از مقررات ارتش روسیه در ممنوعیت «ریش» برای سربازان

Chechen special forces soldiers
Chechen special forces soldiers Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قدیروف صحبت‌های ژنرال سوبولف را یک «تحریک آشکار» توصیف کرد و نوشت که برای سربازان او که عمدتا مسلمان هستند، داشتن ریش بخشی از وظایف مذهبی‌شان است.

آگهی

رمضان قدیروف، رهبر چچن روز پنج‌شنبه در دیدگاهی مشابه یوگنی پریگوژین رئیس گروه مزدور واگنر، از سیاست روسیه مبنی بر ممنوعیت «ریش» برای سربازان این کشور انتقاد کرد.

این انتقاد که یکی از آخرین حملات این دو متحد ولادیمیر پوتین علیه فرماندهان ارشد نظامی روسیه محسوب می‌شود، در واقع در واکنش به سخنان ویکتور سوبولف، ژنرال بازنشسته و از نمایندگان پارلمان روسیه مطرح شد.

ژنرال سوبولف روز چهارشنبه در جریان مصاحبه با سایت خبری «آربی‌سی» کشورش، از مقررات سختگیرانۀ ارتش روسیه از جمله ممنوعیت داشتن ریش و ممنوعیت استفاده از گوشی‌های هوشمند شخصی و تبلت دفاع کرد و این مقررات را «از اصول ابتداییِ برقراری نظم و انضباط در ارتش» دانست.

اما قدیروف که خود همواره ریش بلندی دارد، در پیام‌رسان تلگرام ضمن ستایش نقش سربازانش در جریان جنگ اوکراین نوشت: «ظاهرا ژنرال ویکتور سوبولف وقت آزاد زیادی دارد و تنها کاری که می‌کند خواندن چندبارۀ منشور رفتار نظامیان است.»

او در ادامه، صحبت‌های ژنرال سوبولف را یک «تحریک آشکار» توصیف کرد و نوشت که برای سربازان او که عمدتا مسلمان هستند، داشتن ریش بخشی از وظایف مذهبی‌شان است.

یوگنی پریگوژین، رئیس گروه مزدوران واگنر نیز که از هفتۀ گذشته اختلافاتش با ارتش روسیه علنی‌تر شده، سخنان ژنرال ویکتور سوبولف را «پوچ» و «باورهایی قدیمی متعلق به دهه ۶۰ میلادی» توصیف کرد.

قدیروف و پریگوژین که نیروهایشان در جریان جنگ اوکراین عمدتاً مستقل از فرماندهی عالی ارتش روسیه عمل می‌کنند، از پاییز گذشته یعنی زمانی که ارتش مسکو متحمل یک رشته شکست‌های پیاپی شد، بارها بطور آشکار از رهبری نظامی روسیه انتقاد کرده‌اند.

به نظر می‌رسد که این دو با یکدیگر اتحادی را تشکیل داده‌اند تا از انتقادهای همدیگر به مقامات ارشد نظامی ارتش روسیه حمایت کنند و خواستار رویارویی شدیدتر ارتش روسیه با نیروهای اوکراین در جریان جنگ شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویر «مزدوران واگنر» روسیه در شهر سولدار اوکراین

کاخ سفید: کره‌ شمالی به شبه‌نظامیان واگنر کمک تسلیحاتی می‌کند

اعزام محکومان زن به جبهه جنگ علیه اوکراین؛ روسیه از مهاجران آفریقایی هم سربازگیری می‌کند