Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نتانیاهو حضور ایران و حزب‌الله در نزدیکی مرزهای اسرائیل را «خط قرمز» خواند

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل
بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با سخنان نتانیاهو، پایگاه اینترنتی «نیوزویک» گزارش داد که ایران با ارسال نیرو و تجهیزات، به دنبال ایجاد یک شبکه دفاع هوایی فراگیر در سوریه است اما اسرائیل با حملات هوایی متعدد خود، مانع از ایجاد آن شده است

آگهی

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل روز سه‌شنبه تاکید کرد که تلاش‌های ایران و گروه حزب‌الله لبنان برای اعزام جنگجو و ارسال سلاح به مرزهای شمالی اسرائيل «خط قرمز» کشورش محسوب می‌شود. 

سخنان نخست‌وزیر اسرائیل در حالی بیان می‌شود که ارتش این کشور برای برگزاری رزمایش توپخانه‌ای در مرز با لبنان و سوریه آماده می‌شود. بنیامین نتانیاهو که از حدود ۱۰ روز پیش سومین دوره نخست‌وزیری خود را آغاز کرده، اظهار داشت: «دشمن اصلی که ما با آن روبرو هستیم رژيم تروریستی ایران و اقمار آن در سوریه و لبنان است.»

او افزود: «ما مصمم هستیم که با تلاش‌های ایران برای دستیابی به زرادخانه هسته‌ای مقابله کنیم، مصمم هستیم تا با هرگونه تلاش ایران برای سنگر گرفتن در نزدیکی مرزمان در سوریه مبارزه کنیم.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سیاست دولت قبلی بنیامین نتانیاهو برای مقابله با نفوذ ایران در سوریه که با حملات هوایی به مواضعی در این کشور همراه بود، در دوران صدارت نفتالی بنت و یائیر لاپید طی یک سال و نیم گذشته ادامه یافت.

پایگاه اینترنتی «نیوزویک» روز سه‌شنبه گزارش داده بود که ایران با ارسال نیرو و تجهیزات، به دنبال ایجاد شبکه دفاع هوایی فراگیر در خاک سوریه است اما اسرائیل با حملات هوایی متعدد خود، مانع از آن شده است. 

در گزارش «نیوزویک» به نقل از یک منبع اطلاعاتی آمده که اسرائيل از پایان سال ۲۰۱۷ تاکنون با حملات هوایی در سوریه «تجهیزات نظامی ایران» و «منافع» این کشور در خاک سوریه را هدف گرفته است. 

بنا به همین گزارش، راهبرد ایران در سوریه «طی دو سال گذشته» تغییر کرده و تهران با وجود «هزینه ده‌ها میلیون دلاری» تلاش کرده است تا توانایی‌های دفاع هوایی خود را در سوریه مستقر کند. هدف از این راهبرد جدید مقابله با حملات هوایی اسرائیل عنوان شده است. 

سامانه موشکی «باور ۳۷۳» و «موشک صیاد ۴ بی» از جمله سلاح‌ها و تجهیزاتی هستند که به گفته منبع ناشناس «نیوزویک»، ایران به دنبال استقرار آنها در سوریه است.

اسرائیل اغلب حملات هوایی خود به خاک سوریه را نه تائید و نه تکذیب می‌کند. در مقابل دولت سوریه بارها اسرائیل را مسئول حملات هوایی به مواضعی در داخل خاک خود معرفی کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خبرنگاری که بایدن را «بی‌صلاحیت» نامیده بود مشاور جدید نتانیاهو شد

پرونده قتل سرباز حافظ صلح سازمان ملل در لبنان؛ ۵ عضو حزب‌الله متهم شدند

تحلیلگران اوراسیا: تحولات ایران از مهمترین تهدیدات ژئوپلیتیکی جهان در سال جدید است