Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آلمان هدایت «یگان ضربت مشترک با آمادگی بسیار بالا» ناتو را بر عهده گرفت

ارتش آلمان
ارتش آلمان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آلمان هدایت یگان ضربت مشترک با آمادگی بسیار بالای ناتو (VJTF) را در سال ۲۰۲۳ بر عهده گرفت. این کشور جایگزین فرانسه می‌شود که در سال گذشته با هدف جلوگیری از افزایش بالقوه درگیری‌ها در پی تهاجم نظامی روسیه به اوکراین این یگان را هدایت کرد.

آگهی

آلمان هدایت یگان ضربت مشترک با آمادگی بسیار بالای ناتو (VJTF) را در سال ۲۰۲۳ بر عهده گرفت. این کشور جایگزین فرانسه می‌شود که در سال گذشته با هدف جلوگیری از افزایش بالقوه درگیری‌ها در پی تهاجم نظامی روسیه به اوکراین این یگان را هدایت کرد. 

اوانا لونجسکو، سخنگوی ناتو می‌گوید: «آلمان یک متحد مهم است و از این کشور برای هدایت یگان ضربت مشترک با آمادگی بسیار بالا در سال ۲۰۲۳ تشکر می‌کنیم. از آن‌جا که تهاجم نظامی روسیه به اوکراین همچنان صلح و امنیت را در اروپا تهدید می‌کند، هیچ تردیدی در عزم ناتو برای محافظت از قلمروی متحدانش نباید وجود داشته باشد. یگان ضربت مشترک با آمادگی بسیار بالا، نخستین نیروی واکنش دهنده ناتو و بخش کلیدی دفاع جمعی ما است. رهبری آلمان بر این نیروها به خوبی منعکس کننده تعهد و توانایی آن‌ها است.» 

یگان ضربت مشترک با آمادگی بسیار بالا

یگان ضربت مشترک با آمادگی بسیار بالا، نیرویی نظامی با بالاترین آمادگی در ناتو محسوب می‌شود. فرماندهی این نیرو به صورت سالانه بین کشورهای مختلف عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در چرخش است.

این نیروی نظامی در سال ۲۰۱۴ و در پاسخ به اقدام روسیه در ضمیمه کردن شبه جزیره کریمه اوکراین به خاک خود و همچنین بحران انسانی خاورمیانه تشکیل شد. 

واحد‌های نیروی زمینی این یگان در سال جاری شامل ۱۱۵۰۰ نیرو خواهند بود. 

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

تیپ ۳۷ام پانزرگرنادیر یگان پیاده نظام مستقر در زاکسن آلمان به عنوان هسته اصلی یگان ضربت مشترک با آمادگی بسیار بالا با همراهی نیروی پشتیبانی رزمی توپخانه ۳۴۵، گردان تانک ۳۹۳، هنگ ترابری ۳۰ و گردان تدارکاتی ۱۳۱ عمل خواهد کرد.

همچنین ۸ متحد ناتو شامل لیتوانی، لتونی، هلند، جمهوری چک، اسلوونی، لوکزامبورگ و نروژ مشارکت خود را در این یگان ضربت تایید کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بالاترین مقام نظامی ناتو از کشورهای عضو خواست به سمت «اقتصاد جنگ» بروند

آیا ویدئوی اینستاگرامی «تبریک سال نو» وزیر دفاع آلمان را مجبور به استعفا می‌کند؟

تنش‌ها در منطقه شمال کوزوو؛ پریشتینا از ناتو درخواست کمک کرد