تب خالکوبی‌ در بین هواداران تیم آرژانتین پس از قهرمانی در جام جهانی قطر

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
خالکوبی‌های طرفداران تیم ملی فوتبال آرژانتین پس از قهرمانی در جام جهانی قطر
خالکوبی‌های طرفداران تیم ملی فوتبال آرژانتین پس از قهرمانی در جام جهانی قطر   -  Copyright  AP Photo

طرفداران تیم ملی فوتبال آرژانتین به دنبال قهرمانی این تیم در جام جهانی قطر طی روزهای گذشته به مراکز خالکوبی بوئنوس‌آیرس هجوم برده‌اند تا طرح‌هایی از جمله چهره لیونل مسی، ستاره فوتبال آرژانتین را بر روی بدن خود تاتو کنند. 

یکی از هنرمندانی که در پایتخت آرژانتین به خالکوبی مشغول است به خبرگزاری فرانسه گفت که قرارهایش با مشتریان «طی دو هفته آینده» تنها به نقش‌های مرتبط با جام جهانی اختصاص دارد. این هنرمند که هر روز دو تا سه نقش را بر روی بدن مشتریانش خالکوبی می‌کند اضافه کرد که برخی از مراجعان که پیش از این به دنبال طرح مار یا اسکلت بودند اکنون به نقش لیونل مسی یا جام جهانی روی آورده‌اند. 

پرطرفدارترین طرحی که طرفداران تیم ملی فوتبال آ‌رژانتین این روزها به دنبال خالکوبی آن هستند طرح خود جام قهرمانی است. نقش‌ چهره‌های لیونل مسی و امیلیانو مارتینز، دروازه‌بان تیم آرژانتین در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

یکی از علاقمندان به تیم ملی فوتبال آرژانتین که برای تاتو کردن نقش لیونل مسی بر روی بدنش به یک مرکز خالکوبی رفته بود می‌گوید: «تاتوی مسی را به نشانه قدردانی از او انجام دادم.»

او که کارمند یک اداره دولتی است می‌افزاید: «این نشان می‌دهد مسی و خود تیم که سومین جام را برای ما ارمغان آورد چه اهمیتی دارند؛ سالها برای رسیدن به این هدف زحمت کشیده شده بود.»

این طرفدار تیم ملی آرژانتین البته از گذشته یک خالکوبی با نقش دیگو مارادونا، اسطوره فوتبال آمریکای جنوبی را نیز بر روی بدنش دارد. 

آرژانتین پیش از این در سال‌های ۱۹۷۸ و ۱۹۸۶ قهرمان جام جهانی شده بود و طرفداران این تیم امسال پس از ۳۶ سال بار دیگر شاهد قهرمانی این تیم بودند.