کرملین: در سفر زلنسکی به آمریکا هیچ درخواستی برای صلح وجود ندارد

استقبال جو بایدن از ولودیمیر زلنسکی در واشنگتن
استقبال جو بایدن از ولودیمیر زلنسکی در واشنگتن   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در واکنش به سفر ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین به آمریکا با تأسف گفت که نه جو بایدن و نه ولادیمیر زلنسکی درباره تمایل خود برای «گوش دادن به نگرانی‌های روسیه» سخنی نگفته‌اند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در واکنش به سفر ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین به آمریکا ضمن ابراز« تأسف» گفت که نه جو بایدن و نه ولادیمیر زلنسکی درباره تمایل خود برای «گوش دادن به نگرانی‌های روسیه» سخنی نگفته‌اند.

سخنگوی کرملین روز پنج‌شنبه ۲۲ دسامبر گفت که در سفر رئیس جمهوری اوکراین به آمریکا «هیچ درخواست واقعی برای صلح» وجود ندارد

به گفته آقای پسکوف همچنین در این سفر «هیچ هشداری در مورد بمباران مستمر مناطق مسکونی پرجمعیت در دونباس توسط اوکراین» مطرح نشد. سخنگوی کرملین در ادامه گفت: «این موضوع نشان می‌دهد که آمریکا خط جنگ واقعی و غیرمستقیم با روسیه را تا آخرین اوکراینی ادامه می‌دهد.»

در جریان سفر ولودیمیر زلنسکی به آمریکا، واشنگتن با کمک‌های گسترده به ارزش حدود ۴۵ میلیارد دلار و همچنین تحویل سامانه‌های موشکی پیشرفته پاتریوت به اوکراین موافقت کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

کرملین پیش از سفر زلنسکی به واشنگتن با هشدار نسبت به ارسال تسلیحات آمریکایی به اوکراین، اعلام کرده بود که این موضوع به تشدید درگیری‌ها منجر می‌شود.

سفر آقای زلنسکی به واشنگتن، نخستین سفر خارجی او از آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین در ماه فوریه است.

مطالب مرتبط