توکیو نصب پنل‌های خورشیدی خانگی را اجباری می‌کند

پنل‌های خورشیدی
پنل‌های خورشیدی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حال حاضر تنها ۴ درصد از ساختمان‌هایی که قابلیت نصب پنل‌های خورشیدی را در شهر توکیو دارند، این پنل‌ها را نصب کرده‌اند. دولت‌شهر توکیو قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ انتشار گازهای گلخانه‌ای را در مقایسه با سال ۲۰۰۰ به نصف کاهش دهد.

آگهی

طبق مقررات جدیدی که روز پنجشنبه، ۱۵ دسامبر توسط مجمع محلی پایتخت ژاپن تصویب شد، تمام خانه‌های جدید در توکیو که بعد از آوریل ۲۰۲۵ توسط انبوه‌سازان ساخته شود، باید به پنل‌های انرژی خورشیدی مجهز باشند. این قانون برای کاهش انتشار کربن خانگی به تصویب رسیده است.

این دستور که اولین در نوع خود برای شهرداری ژاپن به حساب می‌آید، حدود ۵۰ سازنده اصلی را ملزم می‌کند تا خانه‌های تا ۲ هزار مترمربع (۲۱ هزار و ۵۰۰ فوت مربع) را به منابع انرژی تجدیدپذیر و عمدتا پنل‌های خورشیدی، مجهز کنند.

یوریکو کویه، فرماندار توکیو هفته گذشته خاطرنشان کرد که در حال حاضر تنها ۴ درصد از ساختمان‌هایی که قابلیت نصب پنل‌های خورشیدی را در شهر دارند، این پنل‌ها را نصب کرده‌اند. دولت‌شهر توکیو قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ انتشار گازهای گلخانه‌ای را در مقایسه با سال ۲۰۰۰ به نصف کاهش دهد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

ژاپن، پنجمین تولیدکننده بزرگ کربن در جهان، متعهد به دستیابی به هدف «کربن خنثی» (کربن خنثی به معنای حذف کامل انتشار گازهای گلخانه‌ای نیست. کربن خنثی به توازن بین انتشار و جذب کربن از جو توسط مخازن کربن گفته می‌شود) تا سال ۲۰۵۰ است، اما بعد از فاجعه فوکوشیما در سال ۲۰۱۱، به شدت به نیروی حرارتی زغال‌سوز متکی شده است. این مساله هدفگذاری ژاپن برای «کربن خنثی» را با مشکل مواجه کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امارات یکی از بزرگ‌ترین نیروگاه‌های خورشیدی جهان را افتتاح کرد

ژاپن سبز؛ کمک به صنایع و مدارس کنیا برای استفاده از انرژی خورشیدی

ذخیره انرژی باد و خورشید در بزرگترین باتری شنی جهان