Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رسوایی در پارلمان اروپا؛ «نقشه افراد بدخواه که با حکومت‌های خودکامه در ارتباط بودند شکست خورد»

روبرتا متسولا، رئیس پارلمان اروپا
روبرتا متسولا، رئیس پارلمان اروپا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«این افراد بدخواه که با کشورهای ثالث خودکامه مرتبط هستند، ظاهراً از سازمان‌های غیردولتی، اتحادیه‌ها، افراد، مشاوران و نمایندگان پارلمان اروپا به‌عنوان سلاحی با هدف تحت سلطه درآوردن سیاستگذاری ما استفاده کرده‌اند. نقشه‌های بدخواهانه آنها شکست خورده است.»

آگهی

روبرتا متسولا، رئیس پارلمان اروپا در پی رسوایی مالی یک نماینده این پارلمان، با بیان اینکه دموکراسی اروپایی مورد «حمله» قرار گرفته است، از آغاز «تحقیقات داخلی» در پارلمان اروپا خبر داد.

اوا کایلی، معاون رئيس پارلمان اروپا و یکی از مدافعان سرشناس قطر و ۳ نفر دیگر روز یک‌شنبه ۱۱ دسامبر در چارچوب تحقیقات در مورد پرداخت‌های مهم پولی که رد پای قطر، میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ در آن دیده می‌شود، بازداشت شدند.

خانم متسولا روز دوشنبه که بسیار متأثر شده بود، این اتفاق را از «بدترین» روزهای کاری خود عنوان کرد. با این حال او گفت که مطمئن است که پارلمان اروپا از این بحران قوی‌تر بیرون خواهد آمد.

رئیس پارلمان اروپا در ادامه گفت: «این افراد بدخواه که با کشورهای ثالث خودکامه مرتبط هستند، ظاهراً از سازمان‌های غیردولتی، اتحادیه‌ها، افراد، مشاوران و نمایندگان پارلمان اروپا به‌عنوان سلاحی با هدف تحت سلطه درآوردن سیاستگذاری ما استفاده کرده‌اند. نقشه‌های بدخواهانه آنها شکست خورده است.»

خانم متسولا در ادامه وعده داد که پارلمان اروپا یک روند اصلاحی را آغاز خواهد کرد تا مشخص شود که «چه فردی به امکانات این نهاد دسترسی دارد، سازمان‌های غیردولتی و افراد چگونه تامین مالی می‌شوند و چه ارتباطی با کشورهای ثالث دارند.» او همچنین گفت پارلمان اروپا شفافیت بیشتر در جلسات با خارجی‌ها را درخواست خواهد کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

رئیس پارلمان اروپا همچنین با درخواست برای محافظت بهتر از افشاگران فساد، گفت: «ما از افرادی که به گزارش جرم کمک می‌کنند، محافظت خواهیم کرد و من سیستم‌های گزارش‌دهی خود را بررسی می‌کنم تا ببینم چگونه می‌توان آنها را تقویت کرد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«قطر گیت»؛ شریک زندگی اوا کایلی نقش خود را در دریافت رشوه پذیرفت

تلاش یکی از کشورهای منطقۀ خلیج فارس برای نفوذ در پارلمان اروپا؛ ۴ مظنون بازداشت شدند

انتخابات پارلمان اروپا؛ چشم‌انداز دفاع اروپایی در سایه جنگ اوکراین چگونه تقویت می‌شود؟