Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آتش سوزی در یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید روسیه؛ «اقدام خرابکارانه یکی از فرضیه‌هاست»

آتش سوزی در مرکز خرید روسیه
آتش سوزی در مرکز خرید روسیه Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رسانه‌های روسیه کمی پس از انتشار خبر با اشاره به منابعی گزارش دادند که گمان می‌کنند که این آتش‌سوزی یک اقدام خرابکارانه‌ باشد.

آگهی

آتش‌سوزی در یکی از بزرگترین مراکز خرید مگا خیمکی در شمال مسکو، پایتخت روسیه یک کشته برجای گذاشت. به گفته مقامات رسمی این آتش سوزی حدود ساعت ۶ صبح به وقت محلی در فروشگاه خرید او بی آی (OBI) شروع شد و چند ساعت ادامه داشت. در این حادثه بخشی از سازه از بین رفت که تلاش آتش‌نشانان را برای خاموش کردن شعله‌ها با مشکل مواجه کرد.

به گفته مقامات روس آتش سوزی در منطقه‌ای به مساحت حدود ۷ هزار متر مربع در مرکز خرید «مگا» در منطقه «خیمکی» در شمال پایتخت روسیه روی داده است.

کمیته تحقیقات روسیه که جنایات بزرگ را بررسی می کند، گفته است که در حال تحقیق درباره علت آتش‌سوزی است. رئیس آژانس خدمات اضطراری منطقه مسکو نیز اعلام کرد که به نظر می‌رسد آتش سوزی در نتیجه نقض مقررات ایمنی در حین تعمیرات ساختمان بوده است.

AP Photo
دود بلند شده از مرکز خریدAP Photo

این در حالی است که رسانه‌های روسیه کمی پس از انتشار خبر با اشاره به منابعی گزارش دادند که احتمال دارد این حادثه یک «اقدام خرابکارانه» باشد.

خبرگزاری اینترفاکس عمدی بودن این حادثه را رد نکرد. اسپوتنیک نیز گفت که «عمل مجرمانه» می‌تواند یکی از فرضیه‌های آتش‌سوزی در مرکز خرید باشد. سازمان‌های دولتی اما نقض استانداردهای ایمنی را به عنوان دلیل احتمالی آتش سوزی ذکر کردند.

پیش از حمله روسیه به اوکراین مرکز خرید مگا خیمکی محل حضور تعداد زیادی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای خرده‌فروشی غربی از جمله یکی از اولین فروشگاه‌های IKEA در مسکو بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتش‌سوزی در بیمارستان پکن؛ ۲۱ نفر کشته و ده‌ها نفر تخلیه شدند

بزرگترین خسارت بیمه‌ای با آتش‌سوزی هتلی در هنگ‌کنگ رقم می‌خورد

روسیه دارایی‌های دو بانک اروپایی را به دلیل تحریم‌های غرب توقیف می‌کند