Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ایسی ساگاوا، آدمخوار ژاپنی در ۷۳ سالگی درگذشت

ایسی ساگاوا، مشهور به «آدمخوار ژاپنی» به هنگام گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فرانسه
ایسی ساگاوا، مشهور به «آدمخوار ژاپنی» به هنگام گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فرانسه Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ساگاوا با آمدن رنه به آپارتمانش، او را با شلیک گلوله به قتل رساند و پس از تجاوز به این دانشجوی هلندی، او را قطعه قطعه کرد و بخشی از آن‌ها را خورد. این در حالی بود که ساگاوا از هر مرحله جنایت هولناک خود، عکاسی کرده بود.

آگهی

ایسی ساگاوا، مشهور به «آدمخوار ژاپنی» پس از بیش از ۴۰ سال از کشتن و خوردن یک دانشجوی هلندی در پاریس، ۲۴ نوامبر به دلیل ابتلا به بیماری سینه‌پهلو در ۷۳ سالگی درگذشت.

بر اساس اعلام خانواده ساگاوا، مراسم تشییع جنازه او فقط با حضور نزدیکانش برگزار شده است. آن‌ها همچنین گفتند که برای ایسی ساگاوا هیچگونه مراسم عمومی برگزار نخواهد شد.

ایسی ساگاوا در ۱۱ ژوئن سال ۱۹۸۱ و هنگامی‌‌که دانشجوی دانشگاه سوربن بود، یک دختر هلندی به نام «رنه هارتولت» را برای شام به آپارتمانش دعوت کرد.

ساگاوا با آمدن رنه به آپارتمانش، او را با شلیک گلوله به قتل رساند و پس از تجاوز به این دانشجوی هلندی، او را قطعه قطعه کرد و بخشی از آن‌ها را خورد. این در حالی بود که ساگاوا از هر مرحله جنایت هولناک خود، عکاسی کرده بود.

او به‌هنگام تلاش برای پنهان کردن اعضای باقی‌مانده جسد این زن جوان توسط پلیس فرانسه شناسایی و بازداشت شد. ساگاوا پس از بازداشت اعتراف کرد: «خوردن این دختر ابراز عشق بود. من می‌خواستم وجود شخصی را که دوستش دارم در درون خودم احساس کنم.»

او پس از ۲ سال بازداشت، بیمار روانی تشخیص داده شد و زمینه بازگشتش به ژاپن فراهم شد. در نهایت ساگاوا تا اوت سال ۱۹۸۵ در زندانی در ژاپن زندانی بود.

خروج این مرد ژاپنی از فرانسه، خشم خانواده قربانی و بسیاری از مردم را برانگیخت. خانواده مقتول سوگند خوردند که افکار عمومی ژاپن را تحت فشار قرار دهند تا «قاتل هرگز آزاد نشود.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

ساگاوا که به یک ستاره رسانه‌ای تبدیل شده بود، خبرنگاران بسیاری را در آپارتمان خود در حومه توکیو پذیرفت. او در تلویزیون ژاپن حضور یافت و چندین کتاب پرفروش مانند «آدمخوار» یا «دوست دارم خورده شوم» منتشر کرد. او همچنین با منتشر کردن یک مانگا، جنایت خود را به تصویر کشید.

اقدام ساگاوا در قتل دختر هلندی در پاریس که افکار عمومی را شوکه کرده بود، الهام‌بخش بسیاری از نویسندگان، فیلمسازان و دیگر هنرمندان شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح «قربانی کردن» یک کودک «جن زده» در صحرای بزرگ آفریقا؛ والدین فرانسوی بازداشت شدند

۲۰۲۲ در یک کلام؛ دیکشنری آکسفورد «حالت اجنه‌ای» را به عنوان عبارت سال خود برگزید

آدم‌خوار فرانسوی پس از فرار از بیمارستان روانی به یک زن حمله کرد