Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

همه‌گیری ادامه‌دار در مهد کرونا؛ ابتلا به «کووید ۱۹» در چین رکورد جدیدی ثبت کرد

شیوع ویروس کرونا در چین
شیوع ویروس کرونا در چین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چین تنها اقتصاد بزرگ جهان محسوب می‌شود که همچنان سیاست معروف به «کووید صفر» را دنبال می‌کند. بر همین اساس به دنبال شناسایی موارد جدید کرونا در یک شهر مقررات سختگیرانه قرنطینه به اجرا گذاشته می‌شود. از سوی دیگر افرادی که با مبتلایان در تماس بوده‌اند نیز به اجبار قرنطینه می‌شوند.

آگهی

مقامات چین روز پنجشنبه اعلام کردند که موارد روزانه ابتلا به کرونا در این کشور رکورد تازه‌ای ثبت کرد.

به گفته وزارت بهداشت چین روز چهارشنبه بیش از ۳۱ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا گزارش شد که حدود ۲۷ هزار نفر از مبتلایان علائم بیماری «کووید ۱۹» نداشتند. 

رکورد قبلی موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در پرچمعیت‌ترین کشور جهان بهار سال جاری همزمان با قرنطینه شهر شانگهای به ثبت رسیده بود. چین تنها اقتصاد بزرگ جهان محسوب می‌شود که همچنان سیاست معروف به «کووید صفر» را دنبال می‌کند. 

بر همین اساس به دنبال شناسایی موارد جدید کرونا در یک شهر مقررات سختگیرانه قرنطینه به اجرا گذاشته می‌شود. از سوی دیگر افرادی که با مبتلایان در تماس بوده‌اند نیز به اجبار قرنطینه می‌شوند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پکن، پایتخت ۲۲ میلیون نفری چین طی روزهای گذشته به دنبال افزایش موارد ابتلا به کرونا شاهد قرنطینه ده‌ها ساختمان مسکونی و افزایش دورکاری کارکنان شرکت‌ها بود. 

همه‌گیری کرونا در چین طی ماه‌های گذشته هم برای اقتصاد این کشور و هم برای شرکای تجاری پکن تبعات زیادی داشت. از سوی دیگر اجرای سختگیرانه و مکرر قرنطینه در چین اعتراض‌هایی را برانگیخته است. در همین راستا طی روزهای گذشته اعتراض‌هایی علیه محدودیت‌های مرتبط با مقابه با شیوع کرونا در شهر ژنگژو صورت گرفت. 

مقامات چین علاوه بر اجرای سختگیرانه قرنطینه از انجام گسترده تست و اعمال محدودیت در سفرها نیز برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا استفاده می‌کنند. این در حالی است که اجرای برنامه واکسیناسیون در چین که با استفاده از واکسن‌های ساخت این کشور صورت گرفت موفقیت چندانی نداشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کووید۱۹؛ چین به قرنطینه اجباری مسافران بین‌المللی پایان می‌دهد

نخست‌وزیر بریتانیا: عصر طلایی در روابط با چین پایان یافته است

رئیس جمهوری چین: به زودی ارتش مطرح جهانی می‌سازیم