Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تابستان گرم ۲۰۲۲ جان دست‌کم ۱۵ هزار نفر را در اروپا گرفته است

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که بر اساس داده‌های ارائه‌شده تخمین زده می‌شود که دست‌کم ۱۵ هزار نفر در اروپا به دلیل هوای بسیار گرم در سال ۲۰۲۲ جان خود را از دست داده‌اند.

آگهی

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که بر اساس داده‌های ارائه‌شده تخمین زده می‌شود که دست‌کم ۱۵ هزار نفر در اروپا به دلیل هوای بسیار گرم در سال ۲۰۲۲ جان خود را از دست داده‌اند.

بنا به گزارش سازمان جهانی بهداشت، اسپانیا و آلمان از جمله کشورهایی هستند که در این موج گرما بیشترین آسیب را دیده‌اند.

هانس کلوگه، مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا گفت: «نزدیک به ۴ هزار مورد مرگ در اسپانیا، بیش از هزار مورد مرگ در پرتغال، بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ مورد مرگ در بریتانیا و حدود ۴ هزار و ۵۰۰ مورد مرگ در آلمان توسط مقام‌های بهداشتی طی ۳ ماه تابستان گزارش شده است.

دوره ۳ ماهه ژوئن تا اوت ۲۰۲۰ گرم‌ترین دوره در اروپا از زمان شروع ثبت رکوردهای دما بوده و دمای فوق‌العاده بالا منجر به بدترین خشکسالی این قاره از زمان قرون وسطی شده است.

پیش‌بینی می‌شود که آمار سازمان جهانی بهداشت با گزارش کشورهای بیشتر در مورد مرگ و میر ناشی از موج گرمای بیش از حد در تابستان افزایش یابد.

خشکسالی در اروپا باعث کمبود محصولات کشاورزی و آتش‌سوزی در مناطق وسیعی از این قاره شده است.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که استرس گرمایی، زمانی که بدن نمی‌تواند خود را خنک کند، عامل اصلی مرگ و میرهای مرتبط با آب و هوا در منطقه اروپا بوده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بر اساس اعلام این سازمان جهانی، دمای شدید می‌تواند برای افرادی که به بیماری‌های مزمن قلبی، مشکلات تنفسی و دیابت دچارند، خطرناک باشد.

سازمان جهانی بهداشت در ادامه اعلام کرد که افزایش امواج گرمایی و دیگر تغییرات آب و هوایی شدید در دهه‌های آینده منجر به «بیماری‌ها و مرگ و میرهای بیشتری» خواهد شد مگر آنکه اقدام جدی صورت گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«وارد عصر جدیدی از گرمایش و افزایش و طولانی شدن آتش‌سوزی‌های جنگلی شده‌ایم»

بدترین خشکسالی پنج قرن اخیر در اروپا؛ گرمای غیرمعمول «تا ماه نوامبر» ادامه دارد

طوفان و سیل پس از گرمای سوزان اروپا؛ ۱۹ نفر از جمله دو کودک جان باختند