Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

برنده بخت‌آزمایی در چین جایزه ۳۰ میلیون دلاری را از همسر و فرزندش مخفی کرد

مسابقه بخت‌آزمایی
مسابقه بخت‌آزمایی Copyright عکس از آرشیو/Canva
Copyright عکس از آرشیو/Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این مرد به یکی از رسانه‌های محلی گفت: «برنده شدن در مسابقه را به همسر و فرزندم اطلاع ندادم زیرا نگرانم که آنها خیلی خوش‌گذران خواهند شد و در آینده یا اصلا کار نخواهند کرد و یا تلاش زیادی نخواهند کرد.»

آگهی

برنده یک مسابقه بخت‌آزمایی در چین می‌گوید کسب مبلغ ۲۱۹ میلیون یوآنی را از همسر و فرزندش مخفی کرده است تا آنها «تنبل» نشوند. 

این مرد با لباسی زردرنگ که چهره‌اش را پنهان کرده بود به دفتر مسابقه بخت‌آزمایی در شهر نانینگ در جنوب چین رفت تا جایزه‌‌اش را دریافت کند. او که تنها به عنوان «آقای لی» معرفی شده است به تنهایی در دفتر مسابقه بخت‌آزمایی حاضر شده بود. 

وی به یکی از رسانه‌های محلی گفت: «برنده شدن در مسابقه را به همسر و فرزندم اطلاع ندادم زیرا نگرانم که آنها خیلی خوش‌گذران خواهند شد و در آینده یا اصلا کار نخواهند کرد و یا تلاش زیادی نخواهند کرد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این مرد همچنین اعلام کرد که پنج میلیون یوآن از مبلغ جایزه‌اش را به امور خیریه اختصاص داده است. وی گفت که هنوز تصمیم نگرفته است تا با جایزه‌اش که معادل تقریبا ۳۰ میلیون دلار آمریکا است چه خواهد کرد. 

او بلیت بخت‌آزمایی خود را با شماره‌هایی که سال‌ها با آنها در مسابقه شرکت کرده بود در شهر لیتانگ در نزدیکی نانینگ خریداری کرده بود. لیتانگ حدود ۱۲۰ هزار نفر جمعیت دارد. 

دولت چین با فروش بلیت‌های بخت‌آزمایی هزینه برخی از طرح‌های رفاهی و ورزشی را تامین می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بخت‌آزمایی ۸۲۰ میلیون دلاری مگامیلیونز؛ قرعه‌ بنام که می‌افتد

رکورد تاریخی پاوربال آمریکا؛ چه کسی برنده بلیط بخت‌آزمایی ۲ میلیارد دلاری می‌شود؟

چین پیام ضبط شده رئیس شورای اتحادیه اروپا را پخش نکرد