Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اوکراین؛ رئیس یکی از بزرگ‌ترین سازندگان موتور هواپیما به ظن همکاری با روسیه بازداشت شد

حضور «موتور سیچ» در نمایشگاه پکن
حضور «موتور سیچ» در نمایشگاه پکن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش رسانه‌های اوکراینی حاکیست که منابع امنیتی در جریان تفتیش خانه و بازداشت آقای بوگوسلاو ناگزیر به شکستن درب ورودی منزل شخصی او شده‌اند.

آگهی

رسانه‌های اوکراینی روز شنبه به نقل از منابع امنیتی گزارش دادند که مالک سابق یک شرکت معتبر سازنده موتور هواپیما در مرکز اوکراین به اتهام خیانت بازداشت شده است.

برخی از رسانه‌های معتبر اوکراینی اعلام کردند که «ویاچسلاو بوگوسلاو»، رئیس افتخاری شرکت «موتور سیچ» در شهر زاپروژیا، بازداشت و تحت الحفظ به کی‌یف منتقل شده است.

منابع امنیتی اوکراین به رسانه‌ها گفته‌‌اند که آقای  بوگوسلاو که پیشتر نماینده پارلمان بوده، مظنون به همکاری و کمک به نیروهای روسی در اشغال بخش‌هایی از چهار منطقه اوکراین از جمله منطقه زاپروژیا است.

گزارش رسانه‌های اوکراینی حاکیست که منابع امنیتی در جریان تفتیش خانه و بازداشت آقای بوگوسلاو ناگزیر به شکستن درب ورودی منزل شخصی او شده‌اند. 

ایرینا رومالیسکا، روزنامه‌نگار برجسته اوکراینی نیر در فیسبوک خود به نقل از منابع امنیتی، نوشت که بوگوسلاو به‌ خاطر دیدگاه‌های جانبدارانه نسبت به روسیه شهرت داشته و مظنون به تامین قطعات بالگرد و هواپیما برای روسیه و ارتباط با سرویس‌های اطلاعاتی روسیه است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

شرکت سهامی موتور سیچ یکی از بزرگترین تولیدکنندگان موتور هواپیما و بالگرد و همچنین توربین‌های گازی در جهان است. شرکت‌های چینی سال گذشته تلاشی‌هایی را برای تصاحب این شرکت آغاز کردند که با مخالفت مقام‌های اوکراینی مواجه شد و نافرجام ماند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوکراین روابط دیپلماتیک خود را با ایران قطع می‌کند

واشنگتن پست: روسیه موشک‌های ذوالفقار و فاتح ۱۱۰ از ایران خریده است

نشست صلح اوکراین؛ کدام‌یک از رهبران کشورهای دنیا به سوئیس سفر می‌کنند؟ غایبان اصلی چه افرادی هستند؟