Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جورجا ملونی نخستین نخست‌وزیر زن ایتالیا شد

جورجیا ملونی در کنار سیلویو برلوسکونی و ماتئو سالوینی پس از حضور در کاخ ریاست جمهوری
جورجیا ملونی در کنار سیلویو برلوسکونی و ماتئو سالوینی پس از حضور در کاخ ریاست جمهوری Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جورجا ملونی، رهبر حزب دست راستی «برادران ایتالیا» به عنوان نخستین نخست‌وزیر زن ایتالیا منصوب شد.

آگهی

جورجا ملونی، رهبر حزب دست راستی «برادران ایتالیا» به عنوان نخستین نخست‌وزیر زن ایتالیا منصوب شد. خانم ملونی پس از دیدار با سرجو ماتارلا، رئیس جمهور ایتالیا، ماموریت تشکیل دولت جدید این کشور را بر عهده گرفت.

حزب «برادران ایتالیا» که در انتخابات زودهنگام در ۲۵ سپتامبر اکثریت آرا را به دست آورد، نیروی اصلی ائتلاف راست است که حزب «فورزا ایتالیا» به رهبری سیلویو برلوسکونی و حزب راست افراطی «لیگ» به رهبری ماتئو سالوینی را هم شامل می‌شود.

از ماتئو سالوینی، وزیر کشور پیشین و آنتونیو تاجانی، رئیس سابق پارلمان اروپا به عنوان دو عضو کابینه خانم ملونی نام می‌برند.

خانم ملونی که قرار است ساعت ۱۰ صبح روز شنبه رسماً سوگند یاد کند، روز پنج‌شنبه در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که آماده‌ است دولتی را در اختیار ایتالیا قرار دهد که بتواند آگاهانه با چالش‌ها و شرایط اضطراری کنونی مقابله کند.

انتشار فایل صوتی منتسب به آقای برلوسکونی، نخست وزیر پیشین ایتالیا که می‌گوید با ولادیمیر پوتین هدایا و نامه‌های محبت‌آمیزی رد و بدل کرده، کار را برای ائتلاف دست راستی خانم ملونی دشوار کرده است.

خانم ملونی روز پنج‌شنبه ۲۰ اکتبر به حزب فورتزا ایتالیا و آقای برلوسکونی هشدار داد در صورتی که چنین مواضعی در قبال روسیه و جنگ اوکراین داشته باشند، اعضای این حزب جایی در کابینه او نخواهند داشت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

تهدید خانم ملونی در حالی مطرح شده است که او برای تشکیل دولتش به حمایت حزب فورتزا ایتالیا به رهبری آقای برلوسکونی نیاز دارد.

ماتئو سالوینی، دیگر متحد ملونی از دیگر افرادی است که همواره پوتین را مورد تحسین قرار داده است. خانم ملونی که قاطعانه از ناتو حمایت می‌کند حمله نظامی روسیه به اوکراین را محکوم کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنش در روابط پاریس و رم؛ کشتی حامل پناهجویان در ساحل جنوب فرانسه پهلو می‌گیرد

فرانسه و آلمان از ایتالیا خواستند تا پناهجویان سرگردان در دریا را بپذیرد

ملونی اولین نخست وزیر زن ایتالیا می‌شود؛ پنج نکته کلیدی از کشوری که به سمت راست افراطی حرکت می‌کند