فرانسه و آلمان از ایتالیا خواستند تا پناهجویان سرگردان در دریا را بپذیرد

پناهجویان نجات‌داده شده از دریای مدیترانه
پناهجویان نجات‌داده شده از دریای مدیترانه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروه‌های فعال در امور بشردوستانه نزدیک به یک هزار پناهجو را که برخی از آنها به مدت بیش از دو هفته در دریای مدیترانه سرگردان بودند نجات داده‌اند.

آگهی

فرانسه و آلمان از دولت ایتالیا خواستند تا بندری را برای پهلوگیری سه کشتی حامل پناهجویانی که از دریای مدیترانه نجات داده شده‌اند اعلام کند. 

گروه‌های فعال در امور بشردوستانه نزدیک به یک هزار پناهجو را که برخی از آنها به مدت بیش از دو هفته در دریای مدیترانه سرگردان بودند نجات داده‌اند. درخواست پاریس و برلین از رم در حالی مطرح می‌شود که انتظار می‌رود دولت جدید ایتالیا با محوریت حزب راست افراطی «برادران ایتالیا» سیاست‌هایی ضد پناهجوها و مهاجران دنبال کند.

گروه‌هایی که پناهجویان را با نجات از دریای مدیترانه به داخل سه کشتی منتقل کرده‌اند نسبت به شرایط بغرنج آنها در داخل این کشتی‌ها هشدار داده‌اند. به گفته آنها برخی از پناهجوها در سرما بر روی عرشه کشتی‌ها می‌خوابند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ماتئو پیانتدوسی، وزیر کشور دولت جورجا ملونی پیش‌نویس طرحی را تهیه کرده است که در آن گروه‌های فعال در امور بشردوستانه به عدم هماهنگی با دولت ایتالیا در امر امداد و نجات پناهجوها و نقض روند تعیین‌شده متهم شده‌اند. به این ترتیب به نظر می‌رسد ایتالیا به دنبال جلوگیری از پهلوگیری کشتی‌های حامل پناهجویان در بنادر خود است. 

سیاست دولت جدید ایتالیا در قبال پناهجویان یادآور مواضع دولت اول جوزپه کنته، نخست‌وزیر پیشین این کشور و دوران فعالیت ماتئو سالوینی در مقام وزیر کشور ایتالیا است. ماتئو سالوینی، رهبر حزب راست افراطی لگا در دولت جدید ایتالیا به عنوان وزیر بنادر و زیرساخت‌ها حضور دارد. 

ژرالد دارمنن، وزیر کشور فرانسه اعلام کرده است که کشورش به همراه آلمان آماده است تا شماری از پناهجویانی را که به ایتالیا وارد خواهند شد بپذیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجمع طرفداران فاشیسم در ایتالیا در یکصدمین سالگرد کودتای بنیتو موسولینی

جورجا ملونی نخستین نخست‌وزیر زن ایتالیا شد

ایلان ماسک خواستار فرزند‌آوری بیشتر شهروندان در کشورهای توسعه‌یافته شد