اتریش پناهجویان را در چادر اسکان می‌دهد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
چادر پناهجویان در اتریش
چادر پناهجویان در اتریش   -  کپی رایت  رادیو تلویزیون اتریش

همزمان با افزایش ۱۷۰ درصدی ورود پناهچویان از مسیر بالکان به اتحادیه اروپا، اتریش به‌علت پر شدن ساختمان‌های اسکان پناهجویان، چادرهای موقت برپا می‌کند.

این راه حل یک بار در سال‌های ۲۰۱۵-۲۰۱۶ و در اوج جنگ‌های داخلی سوریه و عراق به کار گرفته شده بود. رئیس مرکز هماهنگی امور پناهجویان اتریش می‌گوید تنها مردان جوان در چادرها اسکان داده خواهند شد. 

آژانس مرزی اروپا (فرونتکس) اخیرا با انتشار گزارشی اعلام کرد شمار پناهجویانی که در ۹ ماه نخست سال ۲۰۲۰ از مسیر معروف به «جاده بالکان غربی» وارد اروپا شده‌اند به بیش از ۱۶۰ هزار نفر رسیده‌است؛ رقمی که از سال ۲۰۱۵ تاکنون بی‌سابقه بوده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷۰ درصد افزایش داشته است. 

براساس همین گزارش عمده پناهجویان مانند سال گذشته شهروندان افغانستان و سوریه هستند. با این حال شمارپناهجویان از ترکیه، تونس، هند، کوبا و بروندی افزایش قابل توجهی یافته است.

اتریش در کنار آلمان یکی از معدود کشورهای اروپایی بود که در سال ۲۰۱۵ شمار گسترده‌ای از پناهجویان عراق و افغانستان را پذیرفت. این کشور امسال همراه با بلژیک از ادامه هزینه سنگین پذیرش مهاجران غیرقانونی و کمک‌های ناچیز اتحادیه اروپا انتقاد می‌کند.