Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اتریش پناهجویان را در چادر اسکان می‌دهد

چادر پناهجویان در اتریش
چادر پناهجویان در اتریش Copyright رادیو تلویزیون اتریش
Copyright رادیو تلویزیون اتریش
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با افزایش ۱۷۰ درصدی ورود پناهچویان از مسیر بالکان به اتحادیه اروپا، اتریش به‌علت پر شدن ساختمان‌های اسکان پناهجویان، چادرهای موقت برپا می‌کند.

آگهی

همزمان با افزایش ۱۷۰ درصدی ورود پناهچویان از مسیر بالکان به اتحادیه اروپا، اتریش به‌علت پر شدن ساختمان‌های اسکان پناهجویان، چادرهای موقت برپا می‌کند.

این راه حل یک بار در سال‌های ۲۰۱۵-۲۰۱۶ و در اوج جنگ‌های داخلی سوریه و عراق به کار گرفته شده بود. رئیس مرکز هماهنگی امور پناهجویان اتریش می‌گوید تنها مردان جوان در چادرها اسکان داده خواهند شد. 

آژانس مرزی اروپا (فرونتکس) اخیرا با انتشار گزارشی اعلام کرد شمار پناهجویانی که در ۹ ماه نخست سال ۲۰۲۰ از مسیر معروف به «جاده بالکان غربی» وارد اروپا شده‌اند به بیش از ۱۶۰ هزار نفر رسیده‌است؛ رقمی که از سال ۲۰۱۵ تاکنون بی‌سابقه بوده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷۰ درصد افزایش داشته است. 

براساس همین گزارش عمده پناهجویان مانند سال گذشته شهروندان افغانستان و سوریه هستند. با این حال شمارپناهجویان از ترکیه، تونس، هند، کوبا و بروندی افزایش قابل توجهی یافته است.

اتریش در کنار آلمان یکی از معدود کشورهای اروپایی بود که در سال ۲۰۱۵ شمار گسترده‌ای از پناهجویان عراق و افغانستان را پذیرفت. این کشور امسال همراه با بلژیک از ادامه هزینه سنگین پذیرش مهاجران غیرقانونی و کمک‌های ناچیز اتحادیه اروپا انتقاد می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس پناهجویان آفریقایی و افغان بی‌خانمان را مجبور به تخلیه از ساختمانی خالی در حومه پاریس کرد

وضعیت وخیم پناهجویان در اردوگاهی در هلند؛ ۴۰۰ نفر به مکان دیگر منتقل شدند

«هیولای آمشتتن» که ۲۴ سال به دختر اسیرش تجاوز کرده بود به زندان عادی منتقل می‌شود