Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مادر نیکا شاکرمی: دخترم بدون اجازه خانواده دفن شد و تصاویر صدا و سیما مربوط به او نیست

نسرین شاکرمی مادر نیکا شاکرمی
نسرین شاکرمی مادر نیکا شاکرمی Copyright عکس از شبکه‌های اجتماعی
Copyright عکس از شبکه‌های اجتماعی
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مادر نیکا شاکرمی در گفتگویی که روز دوشنبه از سوی روزنامه اعتماد منتشر شد، ضمن متهم کردن صدا و سیمای جمهوری اسلامی به روایت یکطرفه کشته شدن دختر ۱۶ ساله‌اش گفت که به اعتقاد او تصاویر پخش شده در تلویزیون مربوط به نیکا نیست.

آگهی

مادر نیکا شاکرمی در گفتگویی که روز دوشنبه از سوی روزنامه اعتماد منتشر شد، ضمن متهم کردن صدا و سیمای جمهوری اسلامی به روایت یکطرفه کشته شدن دختر ۱۶ ساله‌اش گفت که به اعتقاد او تصاویر پخش شده در تلویزیون مربوط به نیکا نیست. 

نسرین شاکرمی در این مصاحبه با رد صحت اخباری که از سوی برخی رسانه‌های ایرانی منتشر شده، گفت: «در تماس‌هایی که نیکا با من داشت، می‌گفت اغلب در تجمعات نزدیک به میدان انقلاب، بلوار کشاورز و خیابان ولی‌عصر حضور دارد.» مادر نیکا شاکرمی افزود: «سر و صداهای پیرامونی تماس نیز حاکی از حضور نیکا در تجمعات بود. سر و صداهایی که نشان می‌داد ماموران به سمت بچه‌ها آمده‌اند و آنها فرار می‌کنند. تماس قطع می‌شد.»

او در واکنش به سوالی در مورد تایید محتوای فیلم پخش شده در صدا و سیمای جمهوری اسلامی که در آن طرحی از تصویر یک دختر در دوربین‌های مداربسته در زمان ورود به یک ساختمان وجود دارد، گفت: «هیچ‌کس نمی‌تواند ثابت کند که این تصویر نیکا بوده است. سایه‌ای در دوربین‌های ثبت شده، دختری که ماسکی در صورت دارد و هیچ شفافیتی در این تصاویر دیده نمی‌شود. معتقدم این تصاویر مربوط به نیکا نیست.»

خانم شاکرمی سپس در پاسخ به این سوال که چرا خواهر او و خاله نیکا این تصاویر را تایید کرده است، تصریح کرد: «اصلا خاله نیکا از کجا می‌تواند متوجه شود که نیکا به این خانه رفته است؟ آیا خاله نیکا جسد او را کشف کرده که او را برای تایید فیلم برده‌اند؟ باید از من می‌خواستند تایید یا عدم تایید تصاویر را اعلام کنم.» او همچنین تاکید کرد: «کسانی که ادعا می‌کنند نیکا در جایی حضور داشته، چرا اطلاعاتی درباره آن خانه، ساکنانش و ارتباط‌شان با نیکا نمی‌دهند.»

البته مادر نیکا شاکرمی در ادامه این گفتگو تایید کرد که تصاویری که روز شنبه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده مربوط به دختر اوست که روسری خود را در حالی که بر روی سطل زباله‌ای ایستاده، آتش زده است ولی دچار بودن او را به افسردگی و خودکشی او را در خانه‌ای ویژه قویا رد کرد و تاکید کرد: «نیکا نه تنها افسرده نبود بلکه به اطرافیان خود هم روحیه می‌داد. نیکا دختری جسور و نترس بود و فکر می‌کنم همین جسارتش نهایتا منجر به مرگش شده است.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

نسرین شاکرمی همچنین یادآور شد: «بدون اجازه خانواده ما چه خانواده خودم و چه خانواده پدر نیکا، پیکر او را در روستای دورافتاده‌ای در لرستان به خاک سپرده‌اند...آنها [ماموران امنیتی] فکر می‌کردند دفن پیکر در یک محل دورافتاده باعث خوابیدن سر و صدا می‌شود.» 

مادر نیکا شاکرمی خواستار بررسی ابهامات پرونده فرزندش و پذیرش مسوولیت این «حادثه تلخ» از سوی مسئولان آن شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حکومت ایران به اکانت‌های رسانه‌های اجتماعی افرادی که بازداشت می‌شوند دسترسی دارد؟

هفته چهارم اعتراضات در ایران؛ عفو‌بین‌الملل نسبت به «ابعاد گسترده سرکوب» در سنندج هشدار داد

اعتراضات ایران؛ عفو بین‌الملل: نیروهای امنیتی دست‌کم ۸۲ نفر را در زاهدان کشته‌اند