اعتراضات در ایران؛ گزارش‌ها از تیراندازی‌های مرگ‌بار ماموران امنیتی به سوی معترضان در سنندج

اعتراضات سراسری ایران
اعتراضات سراسری ایران Copyright عکس از شبکه‌های اجتماعی
Copyright عکس از شبکه‌های اجتماعی
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دوشنبه همزمان با ادامه اعتراضات در شهرهای مختلف ایران، کارگران پیمانی چند واحد پتروشیمی در جنوب ایران اعتصاب کردند. شامگاه دوشنبه گزارش‌های پرشماری از تیراندازی ماموران امنیتی به سوی معترضان و حتی شهروندان عادی در سنندج منتشر شد.

آگهی

دوشنبه همزمان با ادامه اعتراضات در شهرهای مختلف ایران، کارگران پیمانی چند واحد پتروشیمی در جنوب ایران اعتصاب کردند. این نخستین اعتصاب بزرگ کارگران در جریان ناآرامی‌های اخیر به شمار می‌رود. پیش از این صاحبان مشاغل و کسبه در کردستان و شهرهای کردنشین آذربایجان غربی اعتصاب کرده بودند.

شامگاه دوشنبه گزارش‌های پرشماری از تیراندازی ماموران امنیتی به سوی معترضان و حتی شهروندان عادی در سنندج منتشر شد. براساس گزارش منابع غیر رسمی چندین نفر در جریان دومین شب متوالی تیراندازی به سوی معترضان کشته شده اند. 

اینترنت همچنان در ایران دچار اختلال سراسری است و کاربران با مشکلات بسیار می‌توانند از پلت‌فرم‌های پیام‌رسان و همچنین شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند. محدودیت دسترسی به اینترنت همراه با سانسور شدید اخبار، امکان راستی‌آزمایی گزارش‌ها را به یورونیوز نمی دهد.

آخرین خبرها و گزارش‌ها درباره اعتراضات سراسری ایران و واکنش‌های بین‌المللی به آن‌ در روز دوشنبه ۱۸ مهر برابر با ۱۰ اکتبر را در این مطلب پیگیری کنید. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز هفته چهارم اعتراضات ایران؛ ادامه تجمعات تا پاسی از شب علیرغم خشونت گسترده ماموران امنیتی

بازدید ۳۰ میلیونی؛ شروین حاجی‌پور با «آشغال» هم رکورد زد

منابع حقوق بشری از توقیف لوح جایزه اروپایی ساخاروف و بازجویی از وکیل خانواده مهسا امینی خبر می‌دهند