رئیس آژانس امنیت سایبری آلمان به ظن ارتباط با روسیه در آستانه اخراج قرار گرفت

Arne Schoenbohm
Arne Schoenbohm   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوزفارسی

یک خرابکاری در روز شنبه باعث شد تا شرکت راه آهن آلمان، دویچه بان، مجبور شود قطارهای مسافری و باری در سراسر شمال غرب این کشور را برای نزدیک به سه ساعت متوقف کند.

دولت آلمان روز دوشنبه اعلام کرد که رئیس آژانس ملی «امنیت سایبری» این کشور به ظن ارتباط با دستگاه های اطلاعاتی روسیه در آستانه اخراج قرار گرفته است.  

آرنه شوئنبوم یک دهه پیش یک شرکت امنیت سایبری تاسیس کرد که متخصصان موسسات دولتی و بخش خصوصی را گرد هم می‌آورد. رسانه‌های آلمانی گزارش دادند که یکی از اعضای عضو هیات مدیره شرکت آقای شوئنبوم یک مامور اطلاعاتی اسبق روسیه است.  

وزات کشور آلمان در بیانیه ای اعلام کرد: «گزارش‌های متعددی در این باره شده و وزارتخانه به جدی‌ترین نحو در حال بررسی آنهاست».

این روزها، نگرانی فزاینده‌ای در آلمان وجود دارد که زیرساخت های حیاتی این کشور به دلیل حمایت برلین از اوکراین، مورد هدف روسیه قرار گیرد. روز شنبه، یک خرابکاری باعث شد شرکت راه آهن آلمان، دویچه بان، مجبور شود قطارهای مسافری و باری در سراسر شمال غرب این کشور را برای نزدیک به سه ساعت متوقف کند.

پس از تقریباً سه ساعت تعلیق، دویچه بان گفت که مشکل «اختلال در سیستم رادیویی قطارها» حل شده است. البته بعدها دویچه بان اعلام کرد که این اختلالات بدلیل خرابکاری ایجاد شده است.

مطالب مرتبط