Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رئیس آژانس امنیت سایبری آلمان به ظن ارتباط با روسیه در آستانه اخراج قرار گرفت

Arne Schoenbohm
Arne Schoenbohm Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوزفارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک خرابکاری در روز شنبه باعث شد تا شرکت راه آهن آلمان، دویچه بان، مجبور شود قطارهای مسافری و باری در سراسر شمال غرب این کشور را برای نزدیک به سه ساعت متوقف کند.

آگهی

دولت آلمان روز دوشنبه اعلام کرد که رئیس آژانس ملی «امنیت سایبری» این کشور به ظن ارتباط با دستگاه های اطلاعاتی روسیه در آستانه اخراج قرار گرفته است.  

آرنه شوئنبوم یک دهه پیش یک شرکت امنیت سایبری تاسیس کرد که متخصصان موسسات دولتی و بخش خصوصی را گرد هم می‌آورد. رسانه‌های آلمانی گزارش دادند که یکی از اعضای عضو هیات مدیره شرکت آقای شوئنبوم یک مامور اطلاعاتی اسبق روسیه است.  

وزات کشور آلمان در بیانیه ای اعلام کرد: «گزارش‌های متعددی در این باره شده و وزارتخانه به جدی‌ترین نحو در حال بررسی آنهاست».

این روزها، نگرانی فزاینده‌ای در آلمان وجود دارد که زیرساخت های حیاتی این کشور به دلیل حمایت برلین از اوکراین، مورد هدف روسیه قرار گیرد. روز شنبه، یک خرابکاری باعث شد شرکت راه آهن آلمان، دویچه بان، مجبور شود قطارهای مسافری و باری در سراسر شمال غرب این کشور را برای نزدیک به سه ساعت متوقف کند.

پس از تقریباً سه ساعت تعلیق، دویچه بان گفت که مشکل «اختلال در سیستم رادیویی قطارها» حل شده است. البته بعدها دویچه بان اعلام کرد که این اختلالات بدلیل خرابکاری ایجاد شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشتمین و دور جدید تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه اعمال شد؛ چه بخش‌هایی هدف گرفته شده است؟

مقامات اوکراین: روسیه برای اولین بار با پهپادهای ایرانی منطقه کی‌یف را هدف گرفت

سفر ماکرون به آلمان؛ دو قدرت اروپایی برای رفع اختلافات در میانه چالش‌ها خیز برداشتند