در پی «تجاوز فرمانده پلیس به دختری در چابهار» معترضان به ساختمان‌های دولتی حمله کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
اعتراضات در چابهار
اعتراضات در چابهار   -  کپی رایت  BALOUCHREPORTERS

برخی خبرهای غیررسمی از احضار عبدالغفار نقشبندی، امام جمعه موقت راسک که خبر «تجاوز یک فرمانده نیروی انتظامی به یک دختر ۱۵ ساله بلوچ» را تأیید کرده است، حکایت دارند.

در پی انتشار خبر «تجاوز فرمانده نیروی انتظامی چابهار به یک دختر نوجوان»، مردم خشمگین در چابهار شامگاه سه‌شنبه در اعتراض به این موضوع، دو بانک را در شهر چابهار آتش زدند.

در تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی از اعتراضات خیابانی مردم در چابهار منتشر شده است، صدای تیراندازی شنیده می‌شود.

اعتراض‌ها در چابهار ۲۴ ساعت پس از آن شکل گرفت که آقای نقشبندی از قوه قضائیه خواست هر چه سریع‌تر به این پرونده رسیدگی کند.

امام جمعه موقت راسک در بیانیه‌ روز دوشنبه خود نوشته است: «دست‌درازی به حیا و عفت خواهر مسلمان بلوچم قابل اغماض و بخشش نیست.»

برخی منابع محلی در سیستان و بلوچستان از جمله «کمپین فعالین بلوچ» اعلام کرده‌اند که فرمانده نیروی انتظامی چابهار روز ۱۰ شهریور به بهانه بازجویی از این دختر نوجوان که اهل شهر دشتیاری است، او را به اتاق استراحت خود در محل کارش برده و به او تجاوز کرده است.

آقای نقشبندی در بیانیه خود نوشته است: «به خطر انداختن امنیت مردم آن هم با لباس امنیت جنایتی هولناک و نابخشودنی است.»

تایید تجاوز یک فرمانده نیروی انتظامی به یک دختر بلوچ در حالی صورت گرفته است که اعتراض‌های گسترده‌ به جان‌باختن مهسا امینی، جوانی که پس از بازداشت توسط گشت ارشاد به کما رفت سراسر کشور را در برگرفته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

در تصاویری که اعتراضات چابهار منتشر شده است، معترضان جان باختن مهسا امینی را نیز از عوامل تجمع خود برشمرده‌اند. در یکی از ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، دختری روی دیوار شعار زن زندگی آزادی را می‌نویسد. 

با وجود این هیچ مقام رسمی ایران تاکنون واکنشی به خبر تجاوز یک فرمانده نیروی انتظامی به یک دختر نوجوان نداشته‌اند.