Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

امام جمعه جنجالی فرانسه در واکنش به اعتراضات ایران: رژیم آخوندی دشمن اسلام است

حسن شلغومی
حسن شلغومی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حسن شلغومی، امام جمعات مسجد درانسی در راهپیمایی عصر روز یکشنبه ایرانیان معترض برای همبستگی با اعتراضات در ایران شرکت کرد.

آگهی

حسن شلغومی، امام جماعت مسجد «درانسی» در راهپیمایی عصر روز یکشنبه ایرانیان معترض در پاریس در همبستگی با اعتراضات در ایران شرکت کرد. 

او که یکی از چهره‌های جنجالی مسلمان فرانسه و رئیس جامعه فرهنگی مسلمانان درانسی، در نزدیکی پاریس است، ایرانیان را لایق بیداری و آزادی دانست.

شلغومی درباره مهسا امینی و اعتراضات اخیر ایران گفت: «مهسا امینی برای من یک شهید است. این زن ایران را تکان داد. او دنیای اسلام را، همه جهان را حیرت‌زده کرد. این اعتراضات در تقابل با فاشیسم اسلامی نشان می‌دهد که دیکتاتوری و دکترین ملاها جاودان نیست. مردم ایران لایق بیداری و آزادی هستند. ما اینجا هستیم تا از آنها حمایت کنیم و به فاشیسم، اسلامیسم و دیکتاتوری نه بگوییم.»

وی با نفرت انگیز خواندن حکومت جمهوری اسلامی افزود: «اگر نگاهی به تاریخ بیندازیم، زنان مسلمان در مصر، تونس و یا هر جای دیگر پیش از ۱۹۷۹ حجاب به سر نمی‌کردند تا زمانی که این رژیم آخوندی، این رژیم نفرت انگیز که دشمن اسلام است، حجاب را به مردم تحمیل کرد. من خواستار آزادی زنان مسلمان هستم.»

هزاران نفر روز یکشنبه در حمایت از جنبش اعتراضی ایران در برخی از شهرهای بزرگ جهان و از جمله در پاریس تظاهرات برگزار کردند.

پلیس فرانسه روز یکشنبه پس از تظاهرات معترضان به سرکوب‌ها در ایران با گروهی از آنها در مقابل سفارت جمهوری اسلامی در پاریس درگیر شد و برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کرد.

ویرایشگر ویدئو • Farhad Mirmohammadsadeghi

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تاریخ و اسطوره کریسمس؛ چرا اناجیل تقریبا چیزی در مورد تولد عیسی مسیح به ما نمی‌گویند؟

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ یک سازمان حقوق‌بشری: دست‌کم ۵۰ نفر در اعتراضات کشته شده‌اند

اسرائیلی‌ها از ورود به نمایشگاه تسلیحاتی پاریس منع شدند