Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پخش «اعترافات اجباری»؛ فراخوان کاربران توییتر برای مسدود کردن کانال تلگرامی وابسته به سپاه

تظاهرات سراسری در ایران
تظاهرات سراسری در ایران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک کانال تلگرامی وابسته به سپاه پاسداران با انتشار تصاویری از گروهی از افرادی که در اعتراضات سراسری شرکت داشتند، ویدیوهایی از اعترافات اجباری آنها پخش کرده است.

آگهی

رسانه‌های نزدیک به حاکمیت و سپاه پاسداران در ایران از دستگیری، بازداشت و اعتراف‌گیری شماری از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری روزهای گذشته، خبر داده‌اند. 

پایگاه صابرین نیوز نزیک به سپاه پاسداران با انتشار چندین ویدیو، تصاویری از افرادی که بیشتر آنها دختران جوان هستند، منتشر کرده و می‌گوید موفق شده گروهی از «اغتشاشگران» را دستگیر کند. در ویدیوهای منتشر شده توسط این رسانه و همچنین صفحه تلگرامی ۱۱۳ وابسته به اطلاعات سپاه پاسداران، مشخص است که ویدیوهای اعتراف گیری در منزل خود افراد گرفته شده و به سرعت پس از دستگیری، این کار انجام شده است. 

پیش از این و از شب گذشته، صابرین نیوز و چندین پایگاه خبری دیگر نزدیک به سپاه پاسداران با انتشار تصاویری از کسانی که در اعتراضات سراسری شرکت داشتند، از کاربران خود خواسته بودند تا این افراد را شناسایی کنند تا زمینه برای دستگیری آنها فراهم شود. پس از این بود که گروهی از کاربران در توییتر با بازنشر این مطلب صابرین نیوز، از مردم خواستند تا با گزارش کردن این کانال تلگرامی، به مدیران این پلت‌فرم، زمینه را مسدود کردن آن فراهم سازند. 

صابرین نیوز در صفحه تلگرامی خود همچنین بار دیگر با انتشار ویدیوهای تازه‌ای از دستگیر شدگان و همچنین کسانی که در اعتراضات حضور و شناسایی شده‌اند نوشته است: «با همکاری مردم و اقدامات اطلاعاتی صورت گرفته، تعداد دیگری از تخریب گران اموال عمومی توسط سربازان گمنام امام زمان در سازمان اطلاعات سپاه شناسایی و دستگیر شدند.» 

شدت اعتراضات و تلاش‌ها برای مسدود کردن این کانال تلگرامی به اندازه‌ای افزایش یافت که مدیران این صفحه وابسته به سپاه پاسداران، از طرفداران خود خواستند به صفحه جایگزین معرفی شده نیز بپیوندند تا در صورت انسداد همچنان بتوانند با این کانال تلگرامی ارتباط داشته باشند. 

دستگیری و گرفتن اعتراف اجباری در مقابل دوربین از روش‌های مرسوم دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی در جمهوری اسلامی است که همواره مورد انتقاد و اعتراض مدافعان حقوق بشر قرار گرفته است. بسیاری از افرادی که در مقابل دوربین‌های دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی اعتراف کرده‌اند بعدها و پس از آزادی گفته‌اند که به دلیل شکنجه و فشار از سوی مقام‌های امنیتی مجبور شده‌اند آن جملات را به زبان بیاورند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در پی جان باختن مهسا امینی، دختر ۲۲ ساله‌ای که توسط گشت ارشاد دستگیر و ساعاتی پس از آن به شکل مشکوکی جان باخت، ۶ روز است که سراسر ایران صحنه اعتراضات گسترده شده و مردم مخالف در خیابان‌های شهرهای مختلف علیه مقام‌های جمهوری اسلامی شعار سر می‌دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از وزیرخارجه آلمان تا رئیس جمهور شیلی؛ «احترام به حقوق زنان» در قلب واکنش‌ها به جان‌باختن مهسا امینی

افزایش دامنه اعتراض‌ها در ایران؛ پزشکی قانونی تهران: مهسا امینی آثار ضرب و جرح نداشت

افزایش تنش‌ها بر سر حجاب در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ایران؛ ون‌های طرح «نور» در خیابان‌اند