Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

زن سوئیسی شیفته داعش که می‌خواست دو نفر را ذبح کند به ۹ سال زندان محکوم شد

پوستر طراحی شده از سوی راست افراطی سوئیس علیه زنان جهادی
پوستر طراحی شده از سوی راست افراطی سوئیس علیه زنان جهادی Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

زن سوئیسی دارای اختلال ذهنی که به عنوان عضو داعش اقدام به ذبح دو زن در یک فروشگاه بزرگ در لوگانو واقع در جنوب سوئیس کرده بود، روز دوشنبه از سوی دادگاه به تحمل ۹ سال زندان محکوم شد هر چند که دادگاه در حکم خود بر لزوم درمان او تاکید کرد.

آگهی

زن سوئیسی دارای اختلال ذهنی که به نام داعش اقدام به ذبح دو زن در یک فروشگاه بزرگ در لوگانو واقع در جنوب سوئیس کرده بود، روز دوشنبه از سوی دادگاه به تحمل ۹ سال زندان محکوم شد هر چند که دادگاه در حکم خود بر لزوم درمان او تاکید کرد.

این زن جوان ۲۹ ساله که دادگاه نخواست نامش فاش شود، در ۲۴ نوامبر ۲۰۲۰، سعی کرده بود با چاقوی خریداری در محل یک مشتری و یکی از کارکنان این فروشگاه را ذبح کند که در نتیجه این اقدام، مشتری از ناحیه گردن و فروشنده فروشگاه نیز که با کمک دیگران موفق به توقف ضارب شده بود، از ناحیه دست به شدت زخمی شدند. 

او در طول این حمله تروریستی مدام فریاد می‌زده است : «الله اکبر»، «من انتقام حضرت محمد را می‌گیرم» و «من داعشی هستم».

متهم همچنین به دلیل تن‌فروشی پنهانی در فاصله سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ تحت تعقیب قرار گرفته بود. او پدری سوئیسی و مادری صرب دارد و پس از ازدواج با یک افغان که سال گذشته از او طلاق گرفت، به دین اسلام گرویده است.

به گفته کارشناسان، او از عقب ماندگی ذهنی خفیف و نوعی اسکیزوفرنی رنج می‌برد که خطر عود کردن آن وجود دارد. با این حال، الیزابتتا تیزونی، دادستان سوئیسی با استناد به سایر تلاش‌های مکرر او برای اقدام به قتل در چارچوب اهداف گروه داعش، خواستار صدور حکم ۱۴ سال زندان همراه با اعمال حمایت لازم از درمان او شده بود. 

وکیل مدافع او با استناد به شرایط روانی او برای رد اتهام «اقدام تروریستی» تلاش کرد و خواستار تخفیف مجازات زندان او به ۸ سال شد. با این حال، مستندات پرونده او نشان از برنامه‌ریزی برای حمله داشت و در نهایت دادگاه او را به ۹ سال حبس محکوم کرد. 

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

متهم در هیچ یک از جلسه‌های دادگاه از کرده خود ابراز ندامت نکرد و در عین حال تاکید کرد که کارهای پیشین را این‌بار با همدستی افراد دیگر انجام خواهد داد چرا که از مدت‌ها پیش قصد داشته برای داعش فعالیت کند و بالاخره موفق شده توان خود را برای اقدام تروریستی به آنها ثابت کند. 

به گفته پلیس سوئیس، او از طریق شبکه‌های اجتماعی عاشق یک جنگجوی جهادی در سوریه شده بود و در سال ۲۰۱۷ نیز سعی کرده بود به او بپیوندد ولی در مرز ترکیه و سوریه دستگیر و به سوئیس بازگردانده شد و سپس در یک موسسه روان‌پزشکی بستری شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محاکمه عروس داعش در آلمان و زن جهادی تن فروش در سوئیس

حمله مسلحانه در داغستان روسیه؛ بیش از ۱۵ مامور پلیس و چند غیرنظامی کشته شدند

روسیه داعش را عامل حمله مرگبار به سالن کنسرت مسکو اعلام کرد