تظاهرات اعتراضی به مرگ مهسا امینی با وجود سرکوب و تهدید معترضان، با سوزاندن روسری‌ها ادامه یافت

اعتراض ها در تهران
اعتراض ها در تهران Copyright شبکه‌های اجتماعی
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اعتراض‌ها در ایران در پی جان باختن مهسا امینی، دختر سقزی در زمان بازداشت از سوی گشت ارشاد، ابعاد گسترده‌تری پیدا کرد و به شهرهای بیشتری کشیده شد. تجمع‌های گسترده‌ در شهرهای کردستان، آذربایجان غربی، کرمانشاه، البرز، تهران، گیلان و خراسان رضوی گزارش شده است. پوشش زنده یورونیوز را دنبال کنید.

آگهی

اعتراض‌ها در ایران در پی جان باختن مهسا امینی، دختر سقزی در زمان بازداشت از سوی گشت ارشاد، ابعاد گسترده‌تری پیدا کرد و به شهرهای بیشتری کشیده شد. تجمع‌های گسترده‌ در شهرهای کردستان، آذربایجان غربی، کرمانشاه، البرز، تهران، گیلان و خراسان رضوی گزارش شده است.

  • سه روز پس از مرگ این دختر ۲۲ ساله معترضان عصر روز سه‌شنبه در خیابان‌ها شعارهایی علیه رهبر جمهوری اسلامی و حکومت سر دادند.

  • برخی از زنان نیز که در این اعتراض‌ها حضور پررنگی داشتند مقابل ماموران امنیتی حجاب از سر برداشتند و در برخی معابر شهرهای مختلف روسری‌هایشان را به آتش کشیدند.

  • در برخی از شهرهایی که تجمع در آن‌ها برگزار شد، پلیس با معترضان با خشونت برخورد کرد. شلیک گاز اشک‌آور، متفرق کردن معترضان با گلوله‌های ساچمه‌ای و واقعی و استفاده از باتوم از جمله این برخوردها بود.

  • هنوز آمار رسمی از شمار قربانیان و زخمی‌های این تجمع‌های اعتراضی منتشر نشده است اما برخی از سایت‌های محلی کشته شدن دست‌کم سه نفر را اعلام کرده‌اند.

آخرین خبرها، گزارش‌ها، واکنش‌ها و اطلاعات درباره مرگ مهسا امینی و حاشیه‌ها و تجمع‌های اعتراضی در روز سه‌شنبه ۲۹ شهریور را در این مطلب پیگیری کنید. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش هنرمندان ساکن ایران به جان‌باختن مهسا؛ چاووشی: تمام همکاری‌هایم را با وزارت ارشاد قطع می‌کنم

ادامه بازتاب مرگ مهسا امینی؛ از ادعای وزیر کشور تا واکنش رئیسی و تظاهرات دانشجویان در تهران

انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در ایران آغاز شد