تظاهرات اعتراضی به مرگ مهسا امینی با وجود سرکوب و تهدید معترضان، با سوزاندن روسری‌ها ادامه یافت

اعتراض ها در تهران
اعتراض ها در تهران Copyright شبکه‌های اجتماعی
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اعتراض‌ها در ایران در پی جان باختن مهسا امینی، دختر سقزی در زمان بازداشت از سوی گشت ارشاد، ابعاد گسترده‌تری پیدا کرد و به شهرهای بیشتری کشیده شد. تجمع‌های گسترده‌ در شهرهای کردستان، آذربایجان غربی، کرمانشاه، البرز، تهران، گیلان و خراسان رضوی گزارش شده است. پوشش زنده یورونیوز را دنبال کنید.

آگهی

اعتراض‌ها در ایران در پی جان باختن مهسا امینی، دختر سقزی در زمان بازداشت از سوی گشت ارشاد، ابعاد گسترده‌تری پیدا کرد و به شهرهای بیشتری کشیده شد. تجمع‌های گسترده‌ در شهرهای کردستان، آذربایجان غربی، کرمانشاه، البرز، تهران، گیلان و خراسان رضوی گزارش شده است.

  • سه روز پس از مرگ این دختر ۲۲ ساله معترضان عصر روز سه‌شنبه در خیابان‌ها شعارهایی علیه رهبر جمهوری اسلامی و حکومت سر دادند.

  • برخی از زنان نیز که در این اعتراض‌ها حضور پررنگی داشتند مقابل ماموران امنیتی حجاب از سر برداشتند و در برخی معابر شهرهای مختلف روسری‌هایشان را به آتش کشیدند.

  • در برخی از شهرهایی که تجمع در آن‌ها برگزار شد، پلیس با معترضان با خشونت برخورد کرد. شلیک گاز اشک‌آور، متفرق کردن معترضان با گلوله‌های ساچمه‌ای و واقعی و استفاده از باتوم از جمله این برخوردها بود.

  • هنوز آمار رسمی از شمار قربانیان و زخمی‌های این تجمع‌های اعتراضی منتشر نشده است اما برخی از سایت‌های محلی کشته شدن دست‌کم سه نفر را اعلام کرده‌اند.

آخرین خبرها، گزارش‌ها، واکنش‌ها و اطلاعات درباره مرگ مهسا امینی و حاشیه‌ها و تجمع‌های اعتراضی در روز سه‌شنبه ۲۹ شهریور را در این مطلب پیگیری کنید. 

20.09.2022
22:06

کشته شدن یک معترض ۲۳ ساله در شهر ارومیه

شبکه حقوق بشر کردستان اعلام کرد که در ساعات پایانی روز سه شنبه، یک معترض ۲۳ ساله اهل ارومیه به نام «فرجاد درویشی» در جریان تیراندازی نیروهای ضدشورش جان باخته است.

وبسایت این شبکه می نویسد: «گفته می‌شود این معترض در حالی که به شدت زخمی شده بود به یکی از مراکز درمانی شهر ارومیه انتقال یافت اما به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست داد.»

20.09.2022
22:01

اعتراضات در بیرجند و سبزوار

تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی حاکی از برگزاری تجمعات اعتراضی در شهرهای بیرجند و سبزوار واقع در استان‌های خراسان جنوبی و خراسان رضوی است.

20.09.2022
21:10

رشت؛ حمله به آمبولانس‌هایی که مشکوک به حمل بازداشت شدگان بودند

تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی، از درگیری های متعدد میان نیروهای حکومتی با معترضان در شهر رشت حکایت دارد.

به گفته کاربران، امشب ماموران حکومتی برای انتقال دستگیر شدگان اعتراضات، از آمبولانس به جای ون و خودروهای نظامی استفاده می کردند و به همین دلیل امروز در این شهر شمار قابل توجهی آمبولانس دیده می شد.

این گمان نیز وجود داشت که زخمی شدگان حاضر در آمبولانس‌ها نیز درنهایت از سوی ماموران حکومتی به مکانی نامعلوم منتقل می شوند.

به همین دلیل، امشب بارها معترضان به آمبولانسهایی که به ویژه با چراغ های خاموش و پنجره های تیره در حال حرکت بودند حمله کردند تا زخمی ها و بازداشت شدگان را نجات دهند.

20.09.2022
20:54

دستکم ۱۳ زخمی در سنندج؛ شاهدان عینی از مرگ دو زن در جریان اعتراضات کرمان و تبریز خبر می دهند

خبرگزاری هه‌نگاو اعلام کرد که شامگاه سه‌شنبه، در جریان تیراندازی نیروهای حکومتی به سوی مردم معترض در شهر سنندج دستکم ۱۳ نفر از معترضان زخمی شده اند.

20.09.2022
20:43

هه‌نگاو: بیش از ۲۵۰ شهروند کُرد ربوده شده‌اند

سازمان حقوق بشری هه‌نگاو اعلام کرد که تنها در روز گذشته، علاوه بر کشته شدن ۳ نفر و زخمی شدن بیش از ۲۲۰ نفر از معترضان، «بیش از ۲۵۰ شهروند کُرد» نیز «بصورت قهری» توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ربوده شده اند.

20.09.2022
20:31

سوزاندن روسری ها در ساری

امشب در جریان اعتراضات ساری، معترضان روسری ها را نیز آتش زدند.

20.09.2022
20:27

اعتراضات در ساری

در ساری معترضان عکس های نصب شده از روح الله خمینی و علی خامنه ای روی دیوار شهرداری را پاره کردند و در کنار ساختمان شهرداری، آتش روشن کرده و دست به تجمع زدند.

20.09.2022
20:14

اعتراضات در جزیره کیش

در جزیره کیش معترضان شعار «مرگ بر جمهوری اسلامی» و «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند و برخی از زنان نیز بدون حجاب در اعتراضات شرکت کردند.

20.09.2022
20:04

اعتراضات گسترده در تبریز و مشهد

تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی حاکی از اعتراضات گستردۀ مردمی در شهرهای تبریز و مشهد حتی در ساعات پایانی روز، همچنین برگزاری تجمعات اعتراضی در جزیره کیش است.

امروز در تبریز شعارهایی همچون «آذربایجان بیدار است، حامی کردستان است» سر داده شد. برخی شاهدان نیز از کشته شدن یک دختر جوان در این شهر در جریان اعتراضات خبر می دهند؛ صحت این خبر هنوز تایید نشده است.

20.09.2022
18:44

 تظاهرات عصر سه‌شنبه در شهرهای مختلف ایران ادامه پیدا کرد

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشانگر ادامه تظاهرات و درگیری شهروندان معترضان با نیروهای انتظامی و امنیتی در شهرهای مختلف ایران از جمله در حومه قم، مشهد و بندر عباس است. 

شماری از معترضان علیه حکومت و رهبر جمهور اسلامی ایران شعار می‌دهند. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش هنرمندان ساکن ایران به جان‌باختن مهسا؛ چاووشی: تمام همکاری‌هایم را با وزارت ارشاد قطع می‌کنم

ادامه بازتاب مرگ مهسا امینی؛ از ادعای وزیر کشور تا واکنش رئیسی و تظاهرات دانشجویان در تهران

پیام نرگس محمدی بدنبال اعدام میلاد زهره‌وند: سازمان ملل برای توقف اعدام در ایران اقدام فوری کند