هزاران تن در استانبول در مخالفت با دگرباشان جنسی تظاهرات کردند

 تظاهرات مخالفان دگرباشان جنسی در استانبول ترکیه
تظاهرات مخالفان دگرباشان جنسی در استانبول ترکیه Copyright Khalil Hamra/AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هزاران تن در استانبول ترکیه با برپایی تظاهراتی در مخالفت با دگرباشان جنسی، خواستار انحلال انجمن‌های این گروه از اقلیت‌ها شدند.

آگهی

هزاران تن در استانبول ترکیه با برپایی تظاهراتی در مخالفت با دگرباشان جنسی، خواستار انحلال انجمن‌های این گروه از اقلیت‌ها شدند.

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی دست‌نوشته‌هایی را با خود حمل می‌کردند که روی آن‌ها نوشته شده بود: «از خانواده و نسل خود محافظت کنید، به جامعه بدون جنسیت نه بگویید و پدر + مادر + نوزاد = خانواده.»

سخنران این تظاهرات اعتراضی از طوماری ۱۵۰ هزار امضایی خبر داد که امضاکنندگان خواستار ممنوعیت تبلیغات «ال‌جی‌بی‌تی» در رسانه‌های ترکیه شده‌اند.

تظاهرات مخالفان دگرباشان جنسی در استانبول در حالی انجام شده است که پیشتر مقام‌های ترکیه، «رژه افتخار» جامعه رنگین‌کمانی در این شهر را ممنوع کرده بودند.

در همین زمینه، سازمان‌های حقوق بشری از برگزاری تظاهرات مخالفان دگرباشان جنسی در استانبول انتقاد کردند.

سازمان «آی‌ال‌جی‌ای اروپا» (ILGA Europe) که برای برابری جامعه «ال‌جی‌بی‌تی» در اروپا و آسیای مرکزی مبارزه می‌کند، در حساب کاربری خود در توییتر نوشت که دولت ترکیه باید به تعهدات قانونی خود برای محافظت از همه شهروندانش در برابر «نفرت و خشونت» عمل کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

سازمان عفو بین‌الملل هم اطلاعیه‌های صادر شده توسط سازمان‌های عمومی ترکیه برای راهپیمایی ضد دگرباشی را ناقض اصول «عدم تبعیض» دانست.

دولت ترکیه در سال‌های گذشته با افزایش سخنان تند علیه دگرباشان جنسی، موضع سخت‌تری نسبت به جامعه اقلیت‌های جنسی در پیش گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برخورد پلیس ترکیه با شرکت کنندگان در راهپیمایی دگرباشان جنسی؛ ۳۰ نفر در آنکارا بازداشت شدند

کمیسیون اروپا روند تنبیه مجارستان به‌دلیل اجرایی شدن قانون «ضد دگرباشان جنسی» را آغاز کرد

اردوغان: ما با دگرباشان جنسی مخالفیم؛ خانواده در ترکیه امری مقدس است