جسد دو کودک در چمدانی در نیوزیلند ؛ «مادر قاتل» در کره جنوبی دستگیر شد

Access to the comments نظرها
نگارش از مریم عباسی‌زاده
زن مظنون به قتل دو کودک در نیوزیلند
زن مظنون به قتل دو کودک در نیوزیلند   -  Copyright  AFP

پلیس کره جنوبی روز پنجشنبه اعلام کرد یک زن ۴۲ ساله مظنون به قتل دو کودک که بقایای جسد آنها در یک چمدان پیدا شده بود، در کره جنوبی دستگیر شده است.

به‌گفته پلیس هر دو کشور این زن که گمان می‌رود مادر دو کودک به قتل رسیده باشد، به درخواست نیوزیلند و به اتهام قتل در کره جنوبی بازداشت شده  و روند استرداد او آغاز شده است. 

ماه گذشته یک خانواده نیوزیلندی در یک حراجی تریلری پر از وسایل مختلف را به صورت عمده از یک انبار خریدند که در میان آن به یک چمدان قدیمی حاوی اجساد دو کودک برخوردند. 

آژانس پلیس ملی کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «پلیس این مظنون به قتل را روز پنجشنبه  پس از جمع آوری اطلاعات در مورد محل اختفای او و تصاویر دوربین‌های مداربسته در آپارتمانی در اولسان دستگیر کرده است. او متهم به قتل دو کودک ۷ و ۱۰ ساله‌ خود در سال ۲۰۱۸ است».

 او پس از این جنایت هولناک وارد کره جنوبی شده و از آن زمان تاکنون خود را مخفی کرده است. تصاویری که در رسانه‌های محلی کره جنوبی از این زن منتشر شده او را در حالی که سر و صورت خود را با یک کت بزرگ قهوه‌ای  پوشانده نشان می‌دهد. 

از او پرسیده شده که آیا به قتل اعتراف می‌کند یا نه؟ او تاکنون اتهام قتل را نپذیرفته است. به‌گفته خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی این زن یک شهروند نیوزیلندی متولد کره جنوبی است.

پلیس نیوزیلند می‌گوید که اجساد احتمالا چندین سال در این چمدان در انبار نگهداری می‌شده  و همین موضوع  تحقیقات را پیچیده‌تر کرده است. به‌گفته یکی از مقامات پلیس اوکلند، این یک پرونده بسیار «دشوار و پیچیده» ایست که در هر دو کشور نیوزیلند و کره جنوبی به تحقیقات بیشتری نیازمند است. 

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید