Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اتحادیه اروپا: جنگ تا هر زمان که طول بکشد در کنار اوکراین هستیم

اورزولا فن درلاین و ولودیمیر زلنسکی
اورزولا فن درلاین و ولودیمیر زلنسکی Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا روز پنج‌شنبه ۱۵ سپتامبر در جریان دیدار خود از کی‌یف گفت که تحت تاثیر سرعت پیشرفت اوکراین در تلاش برای عضویت در اتحادیه اروپا قرار گرفته است

آگهی

اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا روز پنج‌شنبه ۱۵ سپتامبر در جریان دیدار خود از کی‌یف گفت که تحت تاثیر سرعت پیشرفت اوکراین در تلاش برای عضویت در اتحادیه اروپا قرار گرفته است. 

وی در جریان کنفرانس مطبوعاتی مشترک با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین تصریح کرد: «روند الحاق اوکراین به اتحادیه اروپا به خوبی در جریان است. سرعت، عزم و دقت شما در پیشبرد این روند چشمگیر است.» 

فن در لاین که روز چهارشنبه به منظور دیدار با آقای زلنسکی وارد کی‌یف شده بود، تاکید کرد که اتحادیه اروپا هرچه در تواند دارد انجام دهد تا از امکان تجارت و در نتیجه درآمد بیشتر اوکراین اطمینان یابد.  

اورزولا فن درلاین همزمان در گفتگویی با تلویزیون بیلد با تاکید بر لزوم حضور و پاسخگویی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در برابر عدالت بین‌الملل تاکید کرد: «پوتین باید این جنگ را ببازد و پاسخگوی اقدامات خود باشد.این مساله برای من مهم است.»

خانم فن در لاین همچنین در کی‌یف درباره کمک اتحادیه اروپا به اوکراین در سایه تهاجم نظامی روسیه به این کشور گفت: «اقدامات ما هیچ‌گاه به پای ایثاری که اوکراینی‌ها انجام دادند نمی‌رسد. اما می‌توانیم به شما بگوییم که دوستان اروپایی‌تان تا هر زمان که این جنگ طول بکشد در کنارتان هستند.»

ولودیمیر زلنسکی نیز در این کنفرانس خبری مشترک خواهان پیوستن کشورش به بازار واحد اروپا پیش از تصمیم‌ نهایی اتحادیه اروپا درباره پیوستن اوکراین به این اتحادیه شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوکراین: ۴۴۰ جسد در یک گور دسته‌جمعی در شهر تازه آزادشده ایزیوم کشف شد

نبرد «ووچانسک»؛ هزاران اوکراینی مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شدند

کمبود نیرو در ارتش اوکراین؛ زندانیان به جبهه فرستاده می‌شوند