«شاهدخت ولز»؛ لقب دایانا ۲۵ سال پس از مرگش صاحب جدیدی دارد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
شاهدخت کیت و شاهدخت دایانا
شاهدخت کیت و شاهدخت دایانا   -  کپی رایت  AP Photo

بریتانیایی‌ها با گذشت ربع قرن از درگذشت شاهدخت دایانا، همسر اول چارلز سوم، پادشاه این کشور اکنون شاهد ارتقای کیت میدلتون، همسر شاهزاده ویلیام به جایگاه «شاهدخت ولز» هستند. 

شاهزاده و شاهدخت ولز از جمله عناوین ولیعهد بریتانیا و همسرش است. شاهزاده دایانا تا زمان مرگش بر اثر تصادف خودرو در سال ۱۹۹۷ «شاهدخت ولز» بود. این عنوان پس از آن با وجود ازدواج مجدد ولیعهد بریتانیا برای کاملیا پارکر بولز، ملکه کنونی مورد استفاده قرار نگرفت.

شاهزاده ویلیام با درگذشت ملکه الیزابت دوم و به پادشاهی رسیدن پدرش اکنون به جای او شاهزاده ولز و ولیعهد بریتانیا است. شاهزاده ویلیام و شاهدخت کیت اکنون پس از درگذشت الیزابت دوم محبوب‌ترین اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا در میان مردم این کشور هستند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شاهدخت دایانا به دلیل فعالیت‌هایی که در زمینه امور بشردوستانه، کمک به بیماران مبتلا به اچ آی وی-ایدز و مقابله با مین‌های زمینی انجام داده بود محبوبیت زیادی داشت. 

اکنون کیت میدلتون تقریبا در همان سنی به جایگاه «شاهدخت ولز» رسیده است که شاهدخت دایانا در سال ۱۹۹۷ از دنیا رفت. امری که می‌تواند باعث شود بسیاری از علاقمندان به خاندان سلطنتی شاهدخت کیت را ادامه‌دهنده راه شاهدخت دایانا در جایگاه «شاهدخت ولز» بدانند. 

شاهدخت دایانا هنگام مرگش ۳۶ ساله بود. شاهدخت کیت، ۴۰ ساله پس از ازدواجش با شاهزاده ویلیام در سال ۲۰۱۱ به عضویت خاندان سلطنتی درآمد. از او تا روز پنجشنبه گذشته به عنوان دوشس کمبریج یاد می‌شد اما او اکنون با درگذشت الیزابت دوم هم لقب «شاهدخت ولز» را خواهد داشت و هم مجبور به ایفای نقش پررنگ‌تری در میان اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا خواهد شد. 

شاهزاده ویلیام و همسرش سه فرزند به نام‌های شاهزاده جورج، ۹ ساله، شاهدخت شارلوت، هفت ساله و شاهزاده لویی، چهار ساله دارند. شاهزاده جورج اکنون با آغاز دوره سلطنت چارلز سوم پس از پدرش دومین وارث تاج و تخت سلطنت بریتانیا محسوب می‌شود.