اولیانوف: بحث بر سر پرونده ایران در نشست شورای حکام بدون صدور قطعنامه خاتمه یافت

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی مستقر در وین
میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی مستقر در وین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شورای حکام در نشست فصلی پیشین خود از عدم توضیح تهران درباره شناسایی اثر اورانیوم در سه مرکز اعلام‌نشده به آژانس «عمیقا» ابراز نگرانی کرده بود.

آگهی

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی مستقر در وین می‌گوید بحث درباره پرونده هسته‌ای ایران در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بدون صدور قطعنامه یا تصمیم‌گیری در این زمینه پایان یافت. 

به گفته وی حاضران در این نشست تنها درباره پرونده هسته‌ای ایران «تبادل نظر» کردند. 

شورای حکام آژانس در نشست قبلی خود قطعنامه‌ای را علیه ایران صادر کرده بود. خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه گزارش داده بود که کشورهای غربی در حال رایزنی با دیگر کشورها برای افزایش فشارها بر ایران هستند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

موضوع شناسایی اثر اورانیوم در سه مرکز اعلام‌نشده به آژانس‌بین‌المللی اتمی در ایران ماجرایی حل و فصل نشده بین تهران و این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد است. از اختلاف‌ها در این باره به عنوان مهمترین مانع در توافق بر سر احیای برجام یاد می‌شود. 

شورای حکام در نشست فصلی پیشین خود از عدم توضیح تهران درباره شناسایی اثر اورانیوم در سه مرکز اعلام‌نشده به آژانس «عمیقا» ابراز نگرانی کرده بود. رابطه ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طی ماه‌های گذشته با طرح اتهام «سیاسی کاری» از سوی تهران علیه این نهاد تیره شده است.

ایران پیش از این اعلام کرده بود که آخرین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره فعالیت‌های هسته‌ای خود را «بی‌اساس» می‌داند. تهران همچنین مدعی شده بود که این گزارش با «اهداف سیاسی» تهیه شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر خارجه آمریکا: پاسخ آخر ایران در مذاکرات هسته‌ای یک گام به عقب بود

توافق هسته‌ای با ایران؛ «رئیس موساد اطلاعات حساسی در اختیار آمریکایی‌ها گذاشت»

رافائل گروسی: حمله به نیروگاه اتمی زاپوریژیا خطر فاجعه هسته‌ای را به شدت افزایش می‌دهد