نگرانی پزشکان از حال ملکه بریتانیا؛ شاهزاده چارلز بر بالین مادر ۹۶ ساله‌اش حاضر شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
آخرین عکس منتشرشده از ملکه بریتانیا که به روز سه‌شنبه بر می‌گردد
آخرین عکس منتشرشده از ملکه بریتانیا که به روز سه‌شنبه بر می‌گردد   -  کپی رایت  AP Photo

کاخ باکینگهام روز پنجشنبه اعلام کرد که ملکه ۹۶ ساله بریتانیا به توصیه پزشکان «تحت نظارت پزشکی» قرار گرفت.

در بیانیه کاخ باکینگهام آمده است که پزشکان پس از ارزیابی وضعیت جسمی الیزابت دوم نگران حال او شده‌اند. ملکه بریتانیا روز سه‌شنبه در قلعه بالمورال در اسکاتلند نخست‌وزیر جدید این کشور را منصوب کرده بود. آخرین عکسی که از او منتشر شده است به همان روز بر می‌گردد.

بنا به گزارش‌ها شاهزاده چارلز، ولیعهد بریتانیا به همراه کاملیا پارکر بولز، همسرش بر بالین ملکه الیزابت دوم در بالمورال حاضر شده است. شاهزاده ویلیام، نوه الیزابت دوم هم برای عیادت ملکه بریتانیا به اسکاتلند خواهد رفت. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شاهزاده هری و همسرش مگان مارکل نیز قرار است در قلعه بالمورال در اسکاتلند حاضر شوند. 

دربار بریتانیا طی ماه‌های گذشته بارها از لغو برنامه‌های عادی ملکه این کشور خبر داده بود. در گزارش‌های دربار از حال الیزابت دوم به مشکلات حرکتی وی اشاره شده بود. 

طبق گزارش‌های منتشرشده اعضای نزدیک خانواده ملکه الیزابت از آخرین تحولات مرتبط با وضع جسمانی او مطلع شده‌اند. ملکه بریتانیا بهار سال گذشته همسرش، شاهزاده فیلیپ را از دست داد. 

دوران سلطنت الیزابت دوم سال ۱۹۵۲ پس از مرگ پدرش جورج ششم آغاز شد. او ماه ژوئن امسال در جشن‌های ۷۰ سالگی سلطنتش شرکت کرد.

لیز تراس، نخست‌وزیر جدید بریتانیا که دو روز پیش از سوی الیزابت دوم مامور تشکیل دولت جدید شد در واکنش به خبر ابراز نگرانی پزشکان از حال ملکه بریتانیا گفت که تمام مردم این کشور نگران وضع جسمی الیزابت دوم شده‌اند.