Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پوتین انتخاب نام شاهین را به جنگ اوکراین گره زد

پوتین و شاهین
پوتین و شاهین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پرورش شاهین در روسیه پیشینه‌ای تاریخی دارد که به زمان تزار‌ها باز می‌گردد. کرملین هم از پروژه‌های عظیم پرورش و صادرات شاهین حمایت می‌کند

آگهی

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز دوشنبه ۵ سپتامبر در جریان سفر خود به شرق این کشور در شبه‌جزیره کامچاتکا از یک مرکز پرورش شاهین بازدید کرد.  

سفر پوتین به شرق روسیه با هدف بازدید از رزمایش وستوک ۲۰۲۲ انجام شد. در این رزمایش نیروهای نظامی کشورهای هم مرز یا متحد با روسیه چون بلاروس، سوریه، هند و چین، روسیه را همراهی می‌کنند. 

پرورش شاهین در روسیه پیشینه‌ای تاریخی دارد که به زمان تزار‌ها باز می‌گردد. کرملین هم از پروژه‌های عظیم پرورش و صادرات شاهین حمایت می‌کند. در سال‌های اخیر فعالان محیط زیست نگرانی‌هایی را راجع به قاچاق پرندگان وحشی از روسیه مطرح کرده‌اند. 

در بازدید آقای پوتین از این مرکز پرورش شاهین، الکساندرا سیوکو یکی از داوطلبان فعال در این مرکز درباره نام‌گذاری یکی از این شاهین‌ها از رئیس جمهوری روسیه پرسید که آیا با نام استورم (طوفان) برای آن پرنده موافق است و رئیس جمهوری روسیه در جواب او گفت: «استورم نام نیروی ویژه نظامی روسیه در دونباس است که عملیات مهم و خطرناکی را بر عهده دارد، بنابر این فکر می‌کنم این نام مناسب است.»

دونباس منطقه‌ای در شرق اوکراین و دربرگیرنده مناطق دونتسک و لوهانسک است. این منطقه از سال ۲۰۱۴ میلادی و در پی انقلاب ۲۰۱۴ اوکراینی‌ها دچار ناآرامی بسیار و درگیری میان جدایی طلبان تحت حمایت روسیه و دولت مرکزی اوکراین شد. اکنون نیز نیروهای روسیه و اوکراین در دونباس در حال درگیری شدیدی هستند.

 ولادیمیر پوتین روز گذشته در مورد وضعیت کنونی دونباس گفت: «تراژدی که اکنون در دونباس اتفاق می‌افتد، نتیجه اقدامات ملی‌گرایانه حکومتی نئونازی است که به زور قدرت را در این منطقه در دست گرفته است. این رژیم تا کنون دو بار با استفاده از توپخانه و نیروی هوایی حملات سنگینی را ترتیب داده و همچنان هم دست بردار نیست. وظیفه ما کمک به مردم این منطقه است.»

ویرایشگر ویدئو • Farhad Mirmohammadsadeghi

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ اوکراین؛ کی‌یف مدعی پیشرفت در جنوب و بازپس‌گیری یک شهر کلیدی در شرق شد

بلینکن در سفر از پیش اعلام نشده به کی‌یف از کمک ۲ میلیارد دلاری به اروپا رونمایی کرد

هشدار کرملین به ناتو: استقرار موشک‌های آمریکایی در اروپا را برنمی‌تابیم