جسد یکی از دو مظنون حملات مرگبار به بومیان کانادا پیدا شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
دامیان و مایلز اندرسون
دامیان و مایلز اندرسون   -  Copyright  AP/Royal Canadian Mounted Police

پلیس کانادا جسد دامیان ساندرسون، یکی از دو مظنون حملات مرگ‌بار با چاقو به بومیان جیمز اسمیت کری را پیدا کرد. این احتمال وجود دارد که برادر مظنون مقتول، وی را مانند دیگر قربانیان با ضربات چاقو کشته باشد.

بامداد دوشنبه ۱۰ نفر از جامعه بومیان سرخپوست کانادا در مرکز این کشور با ضربات چاقو کشته شدند. پلیس دو برادر به نام‌های دامیان و مایل ساندرسون را مظنونان این کشتار معرفی کرد و تحت تعقیب قرار داد. 

روندا بلک‌مور، یکی از مقام‌های ارشد ژاندارمری سلطنتی کانادا صبح سه‌شنبه با اعلام خبر کشف جسد دامیان ساندرسون گفت: «بدن زخمی او را در منطقه زندگی بومیان جیمز اسمیت کری پیدا کردیم. تلاش برای پیدا کردن مایل همچنان ادامه دارد و ممکن است او هم مجروح و به درمان نیاز داشته باشد.» 

به گفته این مقام ارشد پلیس کانادا، این احتمال به‌شدت وجود دارد که مایل برادرش دامیان را با چاقو کشته باشد. مقام‌های امنیتی کانادا از شهروندان خواسته‌اند تا همچنان هوشیار باشند. 

مقام‌های دولتی و رسانه‌های محلی هنوز اطلاعاتی درباره هویت قربانیان منتشر نکرده اند. با این حال به نظر می‌رسد که بیشتر مقتولان از بومیان سرخپوست این کشور باشند. 

بومیان نزدیک به ۵ درصد (۳۸ میلیون نفر) از جمعیت کانادا را تشکیل می‌دهند و عمدتا در جوامع بسته و به دور از شهرهای بزرگ این کشور زندگی می‌کنند.