زمین لرزه ۶.۶ ریشتری در چین دست‌کم ۲۱ کشته بر جا گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
ویرانی‌های زمین لرزه در استان سیچوان چین
ویرانی‌های زمین لرزه در استان سیچوان چین   -  کپی رایت  Xinhua/Xinhua News Agency.All Rights Reserved

وقوع یک زمین‌لرزه به بزرگی  ۶.۶ در مقیاس ریشتر در یک منطقه کوهستانی در استان سیچوان واقع در جنوب غربی چین، دست‌کم ۲۱ کشته بر جا گذاشت. 

موسسه پژوهش‌های زمین‌شناسی ایالات متحده  این زلزله را در ساعت ۱۲ و ۵۲ دقیقه روز دوشنبه ثبت کرد. به گزارش تلویزیون دولتی چین زمین‌لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین و در ۳۹ کیلومتری شهر لودینگ روی داد. 

لرزش زمین ۲۰۰ کیلومتر دورتر از محل وقوع و در مرکز استان چنگدو هم احساس شد. ۲۱ میلیون ساکن این شهر هم‌اکنون و به‌دلیل محدودیت‌های کرونایی در قرنطینه به سر می‌برند. شاهدان عینی می‌گویند بسیاری از شهروندان این کلان‌شهر به دلیل ممنوعیت آمد و شد در حیاط و محوطه‌های سبز مقابل ساختمان‌ها جمع شده‌اند. 

مقام‌های محلی استان سیچوان می‌گویند زمین‌لرزه خسارات بسیار به ساختمان‌های مسکونی و تجاری لودینگ وارد کرده و ارتباط تلفنی با این منطقه قطع شده است. 

در ماه ژوئن امسال وقوع زلزله‌ای به بزرگی ۶.۱ در مقیاس ریشتر در استان کوهستانی و لرزه خیز سیچوان دست‌کم ۴ کشته بر جا گذاشته بود. بزرگ‌ترین و مرگ‌بار ترین زمین لرزه در این منطقه در سال ۲۰۰۸، به بزرگی ۷.۹ ریشتر روی داد و بیش از ۸۷ هزار نفر را به کام مرگ کشاند.