Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

روسیه صادرات گاز به اروپا را از طریق خط لوله نورد استریم به‌طور کامل متوقف کرد

تاسیسات خط لوله «نورداستریم»
تاسیسات خط لوله «نورداستریم» Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت «گازپروم» روسیه روز جمعه ۲ سپتامبر اعلام کرد که صادرات گاز به اروپا از طریق خط لوله «نورد استریم» را پس از مشخص شدن نشتی در توربین این خط لوله، به طور کامل متوقف کرده است

آگهی

شرکت «گازپروم» روسیه روز جمعه ۲ سپتامبر (۱۱ شهریور) اعلام کرد که صادرات گاز به اروپا از طریق خط لوله «نورد استریم» را پس از مشخص شدن نشتی در توربین این خط لوله، به طور کامل متوقف کرده است.

این شرکت علت توقف کامل صادرات گاز از طریق خط لوله «نورد استریم» را مشخص شدن نشتی در این خط لوله به هنگام عملیات «تعمیر و نگهداری» تأسیسات انتقال اعلام کرد.

پیشتر شرکت گازپروم اعلام کرده بود که صادرات گاز به اروپا از طریق خط لوله «نورد استریم» را برای انجام تعمیرات مورد نیاز از روز پنج‌شنبه ۳۱ اوت به مدت سه روز متوقف می‌کند.

اروپایی‌ها که به شدت به گاز روسیه نیاز دارند، کرملین را متهم می‌کنند که از صادرات گاز برای اعمال فشار به دولت‌های اروپایی همزمان با جنگ در اوکراین استفاده می‌کند، موضوعی که مسکو آن را رد می‌کند.

کرملین مدعی است که به دلیل تحریم‌های وضع‌شده از سوی کشورهای غربی قادر به انجام تعمیرات ضروری روی خط لوله «نورد استریم» نیست و در نتیجه میزان صادرات گاز به کشورهای اروپایی را کاهش داده است.

توربینی که پیشتر برای تعمیر به کانادا ارسال شده بود، تاکنون برنگشته است و روسیه و آلمان بر سر چرایی بازنگشتن این توربین به محل خود با یکدیگر مشاجره می‌کنند.

روسیه از زمان حمله نظامی به اوکراین، در واکنش به تحریم‌های گسترده غرب علیه مسکو، صادرات گاز به کشورهای اروپایی را به شدت کاهش داده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

آلمان که این روزها در مرکز بحران کمبود انرژی قرار دارد، بر اتخاذ تدابیر بیشتر و تنوع بخشیدن به سبد انرژی مورد نیاز خود تأکید کرد.

کلوس مولر، رئیس تنظیم مقررات بخش انرژی آلمان گفت که با توجه به تصمیم روسیه برای تعلیق انتقال گاز به اروپا از طرق خط لوله نورد استریم، پایانه‌های گاز طبیعی مایع، ذخیره‌سازی و صرفه‌جویی در مصرف اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند.

آلمان در حال حاضر بیشترین گاز طبیعی مورد نیاز خود را از نروژ، هلند و بلژیک دریافت می‌کند.

با وجود نگرانی‌ها از کمبود گاز در زمستان در کشورهای اروپایی، پیش‌بینی می‌شود که روسیه عرضه محدود گاز به اروپا که بازار اصلی این کشور است را حفظ کند زیرا مسکو در صورت توقف کامل صادرات گاز به اروپا، منبع درآمدی مهمی را از دست خواهد داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«خرابکاری» در خطوط گازی نورد‌استریم؛ نوک پیکان اتهام متوجه کیست و چرا ؟

روسیه داعش را عامل حمله مرگبار به سالن کنسرت مسکو اعلام کرد

بازرسان روسیه در تاجیکستان از بستگان متهمان حمله مسکو بازجویی کردند