Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تعطیلی موقت «نورداستریم» در آینده نزدیک؛ قیمت گاز در اروپا رکورد شکست

تاسیسات خط لوله «نورداستریم» در آلمان
تاسیسات خط لوله «نورداستریم» در آلمان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رکورد جدید برای قیمت گاز در اروپا در حالی به ثبت رسید که نگرانی‌ها از احتمال عدم وجود ذخیره کافی گاز برای زمستان پیش‌رو بدون نیاز به واردات گاز از روسیه افزایش یافته است.

آگهی

قیمت گاز در اروپا روز جمعه به دنبال اعلام تعطیلی چند روزه خط لوله «نورداستریم» به رکورد جدیدی در پایان معاملات روزانه رسید.

قیمت گاز در معاملات بورس گاز تی تی اف هلند (TTF) در حالی در پایان داد و ستدهای روزانه به ۲۵۷.۴ یورو رسید که این رقم برای پایان معاملات روزانه بی‌سابقه محسوب می‌شود. 

شرکت روسی گازپروم روز جمعه اعلام کرد که عرضه گاز از طریق «نورداستریم» بین روزهای ۳۱ اوت و دوم سپتامبر برای «تعمیرات» متوقف خواهد شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در مقابل اتحادیه اروپا مسکو را متهم می‌کند که از گاز به عنوان ابزاری در چهارچوب راهبرد خود پس از تهاجم نظامی به اوکراین استفاده می‌کند. رکورد جدید برای قیمت گاز در اروپا در حالی به ثبت رسید که نگرانی‌ها از احتمال عدم وجود ذخیره کافی گاز برای زمستان پیش‌رو بدون نیاز به واردات گاز از روسیه افزایش یافته است.

مقام‌های آلمان روز پنجشنبه گفته بودند که این کشور احتمالا به هدف تعیین‌شده از سوی دولت اولاف شولتس، صدراعظم این کشور برای ذخیره گاز دست نخواهد یافت. 

روسیه از زمان آغاز تهاجم نظامی به اوکراین و به دنبال وضع تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه مسکو تاکنون چند بار سطح صادرات گاز از طریق «نورداستریم» به اروپا را کاهش داده است. 

اتحادیه اروپا تا سال گذشته حدود ۴۰ درصد از گاز مورد نیاز خود را از روسیه خریداری می‌کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان سیا آمریکا از طرح اوکراین برای منفجر کردن خط لوله نورد استریم آگاه بود

کاهش سطح صادرات گازپروم منجر به افزایش قیمت گاز طبیعی در اروپا شد

روسیه برای عقب راندن بمب‌افک‌های آمریکایی از مرزهای خود جنگنده به پرواز درآورد