Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

طرح انتقال گاز از پرتغال به اروپای مرکزی؛ لیسبون از پیشنهاد آلمان استقبال کرد

پایانه تحویل گاز در شمال آلمان/ آرشیو
پایانه تحویل گاز در شمال آلمان/ آرشیو Copyright Stefan Sauer/(c) Copyright 2022, dpa (www.dpa.de). Alle Rechte vorbehalten
Copyright Stefan Sauer/(c) Copyright 2022, dpa (www.dpa.de). Alle Rechte vorbehalten
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صدراعظم آلمان روز پنجشنبه همزمان با بحران کمبود انرژی به دلیل تبعات تهاجم نظامی روسیه به اوکراین گفته بود که اروپا «به شکل چشمگیری» از عدم اتصال شبه‌جزیره ایبریا به اروپای مرکزی در زمینه تامین گاز رنج می‌برد.

آگهی

آنتونیو کوشتا، نخست‌وزیر پرتغال روز جمعه از پیشنهاد اولاف شولتس، صدراعظم آلمان مبنی بر احداث خط لوله انتقال گاز از پرتغال به اروپای مرکزی استقبال کرد. 

صدراعظم آلمان روز پنجشنبه همزمان با بحران کمبود انرژی به دلیل تبعات تهاجم نظامی روسیه به اوکراین گفته بود که اروپا «به شکل چشمگیری» از عدم اتصال شبه‌جزیره ایبریا به اروپای مرکزی در زمینه تامین گاز رنج می‌برد. اولاف شولتس افزوده بود اتصال شبه‌جزیره ایبریا به اروپای مرکزی در زمینه تامین گاز می‌تواند به کاهش فشار موجود در این زمینه کمک کند. 

نخست‌وزیر پرتغال درباره این موضع‌گیری اولاف شولتس گفت که احداث این خط لوله انتقال گاز برای کشورش یک «اولویت» محسوب می‌شود. وی افزود سخنان صدراعظم آلمان «فشارها بر نهادهای اروپایی» را افزایش خواهد داد. 

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

آنتونیو کوشتا تاکید کرد که پرتغال می‌تواند «نقش مهمی» در راستای «خودکفایی» اروپا در زمینه تامین انرژی ایفا کند. 

طرح احداث یک خط لوله انتقال گاز از کاتالونیا در شمال شرقی اسپانیا به فرانسه در سال ۲۰۱۳ آغاز شد اما مدتی بعد به دلیل عدم تامین هزینه و مخالفت پاریس متوقف شد. 

نخست‌وزیر پرتغال روز جمعه گفت که فرانسه به دلیل «تاثیر زیست‌محیطی» این طرح با آن مخالفت کرد. آنتونیو کوشتا همچنین از ایده احداث خط لوله انتقال گاز بین اسپانیا و ایتالیا سخن گفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش بیم و تردیدها؛ آیا کمبود برق در زمستان گریبان سوئیس را می‌گیرد؟

چرا سیاست مهاجرتی پرتغال سخاوتمندانه است؟

تغییرات اقلیمی و آتش‌سوزی‌های مرگبار؛ جوانان پرتغالی ۳۲ کشور عمدتا اروپایی را به دادگاه می‌کشانند