Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تایوان به سوی یک پهپاد چینی تیر اخطار شلیک کرد

بازدید تسای اینگ ون، زئیس جمهور تایوان از ارتش
بازدید تسای اینگ ون، زئیس جمهور تایوان از ارتش Copyright AP/AP
Copyright AP/AP
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارتش تایوان پس از دستور رئیس جمهور درباره «اقدامات متقابل شدید در برابر تحریکات چین» برای نخستین بار به سوی یک پهپاد چینی گلوله هشدار شلیک کرد.

آگهی

ارتش تایوان پس از دستور رئیس جمهور درباره «اقدامات متقابل شدید در برابر تحریکات چین» برای نخستین بار به سوی یک پهپاد چینی گلوله هشدار شلیک کرد.

این نخستین باری است که در میان تشدید تنش بین چین و تایوان، شلیک‌های هشدار دهنده انجام می‌شود. چین، تایوان را تحت حاکمیت خود می‌داند و تایوان به شدت با این ادعا مخالفت است. یک سخنگوی ارتش تایوان می‌گوید که پهپاد پس از شلیک‌ به سمت چین بازگشت.

تایوان بارها نسبت به پرواز پهپاد‌های چینی در آسمان جزایر تحت کنترل خود و نزدیک به ساحل چین، شکایت کرده است. آخرین بار این پهپادها در قالب رزمایش نظامی چین و در نزدیکی جزیره کینمن به پرواز در‌آمدند.

چین در ماه گذشته و پس از سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، در نزدیکی این جزیره بارها تمرینات نظامی انجام داد.

چانگ جونگ شون، سخنگوی فرماندهی دفاعی کینمن گفت که در ساعت ۶ بعد از ظهر و پس از شلیک منور، گلوله‌های واقعی به سمت پهپاد چینی شلیک شد. این پهپاد پس از این اتفاق به سمت چین پرواز کرد.

چین تا کنون هیچ واکنشی به این شلیک‌ها نشان نداده است. وزارت خارجه چین، روز دوشنبه با رد شکایات تایوان درباره پهپاد‌ها گفت: «این مساله اتفاق خاصی نیست.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

فیلم‌هایی از ماموریت دو پهپاد زمانی که سربازان تایوانی سر پست‌هایشان هستند، در شبکه‌های اجتماعی چین دست به دست می‌شود. در یک مورد سربازان تایوانی به سمت پهپاد چینی سنگ می‌اندازند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طوفان سهمگین «گئمی» چه بر سر تایوان و فیلیپین آورد و با نفتکش چه کرد؟

هشدار چین به اتحادیه اروپا بر سر تایوان: «فن در لاین» با آتش بازی می‌کند

رزمایش «مجازات تایوان» چین با انجام حملات موشکی ساختگی؛ تایپه: تسلیم نمی‌شویم