Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آلمان: جنگ اوکراین می‌تواند چند سال طول بکشد؛ گروسی: بازرسان عازم نیروگاه اتمی زاپوریژیا شدند

جنگ اوکراین
جنگ اوکراین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر خارجه آلمان: «طبیعتا مایلم که جنگ هر چه زودتر تمام شود اما متاسفانه باید فرض را بر این بگذاریم که اوکراین تابستان آینده نیز به سلاح‌های سنگین جدید دوستانش احتیاج خواهد داشت.»

آگهی

«آنالِنا بِربوک»، وزیر خارجه آلمان می‌گوید جنگ در اوکراین می‌تواند «چند سال» طول بکشد هرچند برلین آماده است تا در دراز مدت از کی‌یف حمایت کند.

وزیر خارجه آلمان تاکید کرد که کشورش «تا هر وقت که لازم باشد» به حمایت مالی و نظامی خود از اوکراین ادامه خواهد داد. آنالنا بربوک اظهار داشت: «طبیعتا مایلم که جنگ هر چه زودتر تمام شود اما متاسفانه باید فرض را بر این بگذاریم که اوکراین تابستان آینده نیز به سلاح‌های سنگین جدید دوستانش احتیاج خواهد داشت.»

سخنان وزیر خارجه آلمان در حالی بیان می‌شود که وضعیت نیروگاه اتمی زاپوریژیا، بحران انرژی و تبعات آن برای کشورهای اروپایی از جمله آلمان به عنوان بزرگترین اقتصاد اتحادیه اروپا طی روزهای گذشته در کانون توجه رسانه‌ها بود. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

گروسی: گروهی از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عازم نیروگاه زاپوریژیا شد

AP Photo
عکس ماهواره‌ای از نیروگاه زاپوریژیاAP Photo

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه اعلام کرد که گروهی از کارشناسان این نهاد برای بازرسی نیروگاه اتمی زاپوریژیا در راه اوکراین هستند. 

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین تاکید کرده است که شرایط این نیروگاه همچنان «بسیار تهدیدآمیز و خطرناک» است. 

چند مورد حمله به نیروگاه اتمی زاپوریژيا و مناطق اطراف آن از جمله پرتاب خمپاره طی چند روز گذشته گزارش شده بود. مقامات روسیه و اوکراین یکدیگر را مسئول این حملات و خطر انتشار تشعشعات رادیواکتیو از راکتورهای بزرگترین نیروگاه اتمی اروپا معرفی می‌کنند. 

اتحادیه اروپا تعلیق توافق صدور روادید با روسیه را در دستور کار دارد

روزنامه «فایننشال تایمز» گزارش داد که وزرای خارجه اتحادیه اروپا تعلیق توافق صدور روادید با روسیه را همزمان با گذشت شش ماه از آغاز تهاجم نظامی به اوکراین در دستور کار دارند. 

۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا به این ترتیب امیدوار هستند تا بتوانند سفر گردشگران روس به اتحادیه را محدود کنند. شماری از کشورهای شرقی اتحادیه اروپا از جمله لیتوانی خواستار منع سفر گردشگران روس به این اتحادیه شده‌اند. 

با این حال به نظر می‌رسد که وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر سر سختگیری بیشتر با گردشگران روس برای دریافت روادید سفر به این اتحادیه به توافق دست پیدا کنند.

در این صورت گردشگران روس برای دریافت ویزای سفر به اتحادیه اروپا باید هزینه بیشتری بپردازند و مراحل اداری صدور روادید نیز برای آنها بیشتر خواهد بود.

بورل: ممنوعیت کامل ورود اتباع روس ایده خوبی نیست

Canva
بحث بر سر ممنوعیت ورود اتباع روسیه به اتحادیه اروپاCanva

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا یکشنبه شب گفت که ممنوعیت کامل ورود اتباع روسیه به این اتحادیه «ایده خوبی نیست».

وی افزود که «قطع تماس با غیرنظامیان روس» نمی‌تواند «نتیجه مثبتی» در پی داشته باشد. به گفته مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با توجه به اینکه ممنوعیت کامل ورود اتباع روسیه به اتحادیه اروپا نیازمند اتفاق نظر بین هر ۲۷ کشور عضو است اتخاذ چنین تصمیمی ناممکن خواهد بود. 

جوزپ بورل با این حال گفت که بازنگری در روند صدور ویزا برای گروهی از روس‌‌ها لازم است. او تاکید کرد که اتحادیه اروپا باید در این زمینه به صورت «گزینشی» عمل کند.

جمهوری چک، فنلاند و استونی محدودیت‌هایی را در زمینه صدور روادید برای اتباع روسیه وضع کرده‌اند و از کمیسیون اتحادیه اروپا خواسته‌اند تا تصمیمی جمعی در این مورد گرفته شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بسته حمایتی اروپا به اوکراین؛ ۱.۴ میلیارد یورو کمک‌های تسلیحاتی و صنعتی راهی کی‌یف می‌شود

سند امنیتی جدید اتحادیه اروپا؛ بروکسل حمایت بلندمدت نظامی و تسلیحاتی از اوکراین را تضمین می‌کند

راه دشوار اتحادیه اروپا برای تبدیل شدن به زرادخانه اوکراین